Szpitale krzywdzą dzieci

Mózg mojej córeczki obumiera, bije jej tylko serduszko. Dziecko potraktowano jak przedmiot – takie wstrząsające historie wciąż napływają od zrozpaczonych rodziców. Bo niedbalstwo lekarzy przy odbieraniu porodów to wstydliwy problem dla polskich szpitali – informuje “Metro”.

Dziennik opisuje historię Joanny Zielińskiej, która leżała na porodówce w gdańskim szpitalu na Zaspie. Była już w 43. tygodniu ciąży, podczas gdy termin porodu odbywa się pomiędzy 38. a 42. tygodniem. Lekarze za nic nie chcieli słuchać jej próśb, żeby go przyspieszyć. “Mało tego. Naśmiewali się, że nasze babcie rodziły naturalnie przez 12 godzin, więc nie ma potrzeby nic przyspieszać” – mówi pani Joanna na łamach gazety. Dziecko urodziło się całe sine. Dostało tylko jeden punkt w dziesięciostopniowej skali Apgar.

To był początek horroru. Lekarze zabrali malutkie dziecko do innego pokoju i nie pokazywali się przez dziesięć minut. – O niczym mnie nie informowali – opowiada pani Zielińska. Co się wtedy działo z dzieckiem, nikt nie wie, bo tych dziesięciu pierwszych minut z życia dziecka żaden z medyków nie opisał w karcie dziecka. córka pani Zielińskiej Anna Maja do dziś leży pod respiratorem.

Adam Sandauer, założyciel i prezes Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere, twierdzi, że to ogrom tragedii w całym kraju liczony w setkach dzieci. A pomorskie szpitale wypadają tu najgorzej ze wszystkich w Polsce. “Już w grudniu 2005 r. Centrum Organizacji Zdrowia Publicznego przy wojewodzie pomorskim alarmowało, że w województwie pomorskim umiera najwięcej noworodków w Polsce” – mówi dziennikowi.

Cały artykuł na stronach “Metra”

4.6/5 - (116 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH