Szczepionka na… nikotynę

Naukowcy z nowojorskiej uczelni Weill Cornell Medical College opracowali szczepionkę, która może się okazać skutecznym środkiem do walki z nałogiem palenia.

Opracowana przez amerykańskich badaczy szczepionka sprawia, że poddany jej działaniu człowiek nie odczuwa przyjemności oraz odczucia odprężenia związanego z wdychaniem dymu tytoniowego. Wspomniany specyfik działa w wątrobie stymulując produkcje antynikotynowych przeciwciał. Blokują one działanie nikotyny zanim ta zdoła trafić do mózgu i serca. Palacz odczuwa więc jedynie smak i zapach papierosa. Inne działanie tytoniu pozostaje niezauważalne.
Dodatkowym atutem jest fakt, że wystarczy jednorazowe przyjęcie szczepionki. Wszystkie do tej pory znane środki do walki z nałogiem tytoniowym wymagały regularnego stosowania.
Póki co działanie szczepionki zostało przetestowane na myszach. Jeżeli pozostałe testy będą równie skuteczne, być może już w niedalekiej przyszłości medycyna będzie dysponowała doskonałym środkiem przeciwdziałającym nałogowi palenia.

4.4/5 - (184 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH