Świat Lekarza XXI wieku

“Świat Lekarza” to nowoczesny magazyn opinii i poglądów.

Pod koniec października nasze wydawnictwo prześle do 6300 ordynatorów oddziałów i 1000 profesorów nowy magazyn “Świat Lekarza”.

Będzie to czwarty tytuł prasowy po “Na zdrowie”, “Managerze Apteki” i “Świecie Zdrowia” opracowywany w naszym wydawnictwie i jednocześnie pierwsze pismo, które adresowane jest medium wyłącznie do lekarzy.

Od lat wybitne postacie polskiej medycyny publikowały artykuły w naszych magazynach. I to właśnie autorzy – lekarze przekonali nas do stworzenia nowej unikatowej formuły wydawniczej.

Dzięki nowemu tytułowi będziemy docierali z informacją do pacjentów (“Na Zdrowie”, ” Świat Zdrowia”), do właścicieli i kierowników aptek (“Manager Apteki”) i lekarzy – liderów opinii (“Świat lekarza”).

Misja “Świata Lekarza”

W nowoczesny sposób pokażemy aktywność intelektualną lekarza i humanisty w jednej osobie. Magazyn trafi do najbardziej opiniotwórczych osób polskiej medycyny. Dołożymy wszelkich starań, by stał się pomocny w wymianie poglądów, by inspirował i pomagał nauczycielom akademickim i osobom prowadzącym staże i szkolenia młodych lekarzy.

Pismo opiniotwórcze dla liderów środowiska lekarskiego

Do tej pory prasa adresowana do lekarzy była tworzona pod kątem specjalizacji. Inne pisma mieli pediatrzy, a inne urolodzy, ginekolodzy, interniści… Zdecydowaliśmy się na obronę tezy, że znaczenie słowa “lekarz” jest współcześnie zdominowane przez pojęcie “specjalista”, a jest przecież ważniejsze i dla wykonującego ten zawód i dla pacjentów.

Nikt nie odpowie na pytanie, jak stać się nie tylko znakomitym specjalistą, ale jednocześnie wybitnym lekarzem. “Świat Lekarza” będzie medium do podejmowania polemik i inspiracją do refleksji dydaktycznej i praktycznej.

Medycyna

“Świat Lekarza” zaproponuje unikatowy sposób przekazywania informacji medycznych. Będzie relacjonował kierunki poszukiwań polskich badaczy ze wszystkich ośrodków w kraju, informował o zmianach poglądów związanych z diagnostyką i terapią, o nowych odkryciach. Przedstawimy też sylwetki badaczy.

Artykuły mają zachęcić Czytelników do sięgnięcia po szczegółowe publikacje naukowe i do zastanowienia się nad sygnalizowanymi zjawiskami. Opublikujemy komunikaty o pracach naukowych studentów medycyny z różnych ośrodków akademickich. Blok główny działu opisujący różne poglądy związane z wybranymi chorobami, to “Temat wydania”.

Problemy współczesnego środowiska lekarskiego podejmie “Gorący temat”.

Farmacja

Odrębny blok zostanie poświęcony wiedzy farmaceutycznej. Będzie podawana w sposób nowoczesny i użyteczny dla lekarzy. Szczególną uwagę poświęcimy bezpieczeństwu stosowania leków i ich interakcją z innymi farmaceutykami i żywnością. Preparaty, na które warto zwrócić uwagę zaprezentujemy w dziale “Prezentacje leków i suplementów”.

Poglądy do przemyślenia

W tym dziale będą publikowane artykuły filozoficzne, psychologiczne związane z praktykowaniem zawodu lekarza i ogólnohumanistyczne, pisane m.in. przez historyków, socjologów, archeologów, teatrologów, antropologów kultury.

Historia medycyny

Systematycznie będą publikowane informacje z tej dziedziny i prezentowane sylwetki oraz dokonania luminarzy medycyny. Czynimy to w przekonaniu, że współczesne studia medyczne poświęcają tym zagadnieniom za mało uwagi i trudno wyobrazić sobie lekarza przyszłości bez znajomości przeszłości zawodu.

Ostry dyżur kulturalny

Przedstawimy w nim wydarzenia teatralne, muzyczne, malarskie i literackie. Będziemy pisali o trendach w sztuce i skupiali się na tematach, które łatwo przeoczyć w świecie kultury masowej.

Varia

“Świat Lekarza” będą otwierały pisane wyłącznie dla magazynu komentarze: polityczny (Jarosława Gugały), ekonomiczny (Ryszarda Petru), sportowy (Andrzeja Kostyry) i satyryczny (Krzysztof Daukszewicz).

Specjalnie dla lekarzy

Ostatnim działem magazynu będą oferty wyłącznie dla lekarzy przygotowane przez firmy telekomunikacyjne, developerskie, samochodowe, ubezpieczeniowe, banki, firmy komputerowe i biura podróży.

Systematycznie będziemy komentować trendy na rynkach nieruchomości, finansowych i kolekcjonerskich.

Zapraszam na łamy “Świata Lekarza”, magazynu opinii nie tylko o medycynie.

Paweł Kruś

4.5/5 - (239 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH