Stres nas zabija

Denerwuje nas życie w ciągłym pośpiechu, nadmiar obowiązków, lęk o pracę, niespłacone kredyty. Rodzina, zamiast być odskocznią od tego, dostarcza dodatkowych obaw. Martwimy się, na kogo wyrosną dzieci i czy będziemy żyć w zgodzie z partnerem. Stres towarzyszy nam niemal na każdym kroku, żyje w nim aż 70% Polaków – wynika z raportu Pentora.

Zdaniem dr Marka Szkopskiego, socjologa z Uniwersytetu Warszawskiego, który komentuje wyniki badań na łamach dziennika “Metro”, stres to zjawisko naturalne, które towarzyszy nam w życiu i do pewnego poziomu jest nam niezbędny. Dodaje jednak, że w nadmiarze potrafi nawet zabić. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że to właśnie on najbardziej zagraża zdrowiu współczesnego człowieka.

Zdaniem dziennika dużo bardziej niż młodzi są znerwicowani ludzie po 30, zwykle złą sytuacją finansową, ale co piąty – pracą (bądź jej brakiem). Anna Staszewska, studentka piątego roku marketingu i zarządzania, w ciągu ostatnich trzech lat zmieniała pracę kilka razy. “Ciągle się martwię, czy nie będzie zwolnień. Opłaty za studia, wynajęcie pokoju i życie w stolicy bardzo drogo kosztują. Pracuję, by się uczyć i uczę się, by pracować” – powiedziała dziennikowi.

Jak można walczyć ze stresem? Najlepiej o nim… zapomnieć. Zamiast się zamartwiać, spotkać się z przyjaciółmi, przeczytać ciekawą książkę, wyjść na spacer – radzi “Metro”.

4.5/5 - (21 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH