Soyfem na menopauzę

Z podsumowania badań nad działaniem fitoestrogenów sojowych na przykładzie preparatu Soyfem, które przeprowadzili polscy naukowcy wynika, że są one bezpieczne i skuteczne w walce z objawami menopauzy.

Końcowe wyniki badań, zarówno klinicznych, jak i obserwacyjnych, potwierdziły, że fitoestrogeny sojowe zawarte w preparacie Soyfem obniżają częstotliwość i nasilenie objawów wypadowych menopauzy. W znaczący sposób wpływają na poprawę samopoczucia, a ich stosowanie jest bezpieczne dla organizmu. Skutecznie minimalizują też występowanie typowych objawów menopauzy, jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość czy zaburzenia snu.

Pierwszym etapem badań nad działaniem fitoestrogenów sojowych zawartych w preparacie Soyfem były badania kliniczne przeprowadzone przez Pracownię Menopauzy i Andropauzy Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W badaniu wzięło udział 71 kobiet we wczesnym okresie pomenopauzalnym. Zakwalifikowano je na podstawie badania połączonego z wywiadem lekarskim oraz wyników badań laboratoryjnych.

Kolejny etap stanowiły badania obserwacyjne polegające na ocenie działania preparatu Soyfem w warunkach codziennej praktyki medycznej. Tym razem
do badania zostało zakwalifikowanych 169 pacjentek.

W przypadku obu badań wzięto pod uwagę wyniki testu Kuppermana, który służy do oceny stopnia nasilenia objawów menopauzy, np. nadmiernej potliwości czy uderzeń gorąca. Każde z badań trwało 12 miesięcy, a podawany pacjentkom preparat Soyfem zawierał 100 mg ekstraktu sojowego (SE-2000), w tym 26 mg izoflawonów.

Profesor Krzysztof Drews, uznany autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa podkreśla, że prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone badania kliniczne pozwalają na osiągnięcie powtarzalnych oraz rzetelnych wyników.

Podsumowując badania nad fitoestrogenami sojowymi zawartymi w preparacie Soyfem można jednoznacznie stwierdzić, że jest to skuteczna i bezpieczna terapia okresu menopauzy, która korzystnie wpływa na poprawę jakości życia dojrzałych kobiet.

– Poznanie budowy i mechanizmu działania fitoestrogenów pozwoliło na wytworzenie preparatów, które zawierają dokładnie znane ilości ich aktywnej zawartości – tłumaczy prof. Krzysztof Drews.

– Z drugiej strony opisanie procesów związanych z okresem przekwitania, w pełni uzasadnia stosowanie tych leków w łagodzeniu objawów klimakterium. Postępowanie takie jest całkowicie bezpieczne i pod nadzorem lekarza, wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie kobiet w okresie przejściowym – podsumowuje prof. Krzysztof Drews.

W przypadku badań klinicznych stworzono trzy grupy pacjentek różniące się schematem dawkowania leku: 2 razy dziennie po 2 tabletki placebo, 2 razy dziennie po 1 tabletce preparatu Soyfem i po 1 tabletce placebo oraz 2 razy dziennie po 2 tabletki preparatu Soyfem.

W rezultacie przez cały okres badania każda z grup otrzymywała tą samą liczbę tabletek w ciągu doby. Uczestniczki badania obserwacyjnego przyjmowały natomiast dwa razy dziennie jedną lub dwie tabletki preparatu Soyfem. Dozowanie leku uzależnione było od nasilenia objawów.

4.8/5 - (290 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

[modalsurvey id="1985322554" style="flat"]

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH