Rak Piersi – Marsz Różowej Wstążki 2009

Wszystkich, których interesuje profilaktyka raka piersi, a także tych, którzy chcą pokazać swoją solidarność z Amazonkami, organizatorzy zapraszają 10 października o godz. 12 na start Marszu do walki z rakiem piersi u zbiegu ulic Nowy Świat i Chmielna.

W tym roku trasa przebiega przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście w stronę Placu Zamkowego, gdzie bezpośrednio po Marszu odbędzie się Impreza Finałowa.

Po raz pierwszy w historii Marszu Różowej Wstążki patronat honorowy nad nim objęły jednocześnie: Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska, Minister Zdrowia Ewa Kopacz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Jest nam niezmiernie miło, że wszystkie panie zgodziły się wesprzeć naszą Kampanię – mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum.

Lekarze i artyści
Na Placu Zamkowym na uczestniczki Marszu czekać będą zarówno lekarze, jak i… artyści. W medycznej części programu znajdą się: badania mammograficzne oraz USG piersi, a także – tegoroczna nowość! – warsztaty na temat samobadania piersi prowadzone indywidualnie przez wykwalifikowane pielęgniarki. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy; aby uzyskać dostęp do badań, wystarczy jedynie kupić podczas Imprezy dowolny produkt z różową wstążką (całkowity zysk przekazywany jest na profilaktykę raka piersi). Samobadanie piersi – film.
Ponadto, uczestnicy Marszu będą mieli niepowtarzalną możliwość udziału w… sesji fotograficznej prowadzonej przez – do wyboru – Tomka Sikorę, Wojtka Wieteskę (obaj fotografowie należą do programu IKONY FOTOGRAFII) lub Kubę Dąbrowskiego. W jednym z namiotów na Placu Zamkowym organizatorzy zaaranżują studio fotograficzne, w którym znani fotograficy przez kilka godzin będą portretować wszystkich chętnych. Ze zdjęć powstałych podczas imprezy zostanie zmontowana wielka fotograficzna mozaika, która następnie będzie eksponowana w widocznym miejscu Warszawy, a także w internecie.
Punktem kulminacyjnym części rozrywkowej tegorocznej edycji będzie koncert, uwielbianego przez kobiety w każdym wieku, Sebastiana Karpiel-Bułecki i zespołu Zakopower.

Co dla kobiet spoza Warszawy?
W tym roku poza Marszem w Warszawie odbędą się także podobne imprezy lokalne, między innymi w Tczewie (po raz pierwszy!), Nowym Sączu i Szczecinie. Szczegółowy, na bieżąco aktualizowany harmonogram dostępny będzie na blogu Kampanii: www.MarszRozowejWstazki.wordpress.com.
Z myślą o kobietach, które nie będą mogły uczestniczyć w żadnym z Marszów, lekarze specjaliści współpracujący z Avon przygotowali zestaw praktycznych informacji, które w przystępny sposób wyjaśniają, na jakie objawy kobiety powinny zwracać uwagę, kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza, na czym polegają konkretne badania i dlaczego nie trzeba się ich obawiać. Poradnik dostępny jest na stronie: www.AVONkontrarakpiersi.pl.

Marsz jest organizowany przez Stowarzyszenie „Amazonki“ Warszawa Centrum we współpracy z Avon Cosmetics Polska (w ramach długofalowej Kampanii Avon Kontra Rak Piersi). Celem jest promocja badań profilaktycznych wśród kobiet oraz zbiórka funduszy, dzięki którym możliwe będą: szeroka edukacja kobiet i personelu medycznego w ramach programu „Gabinety z Różową Wstążką” oraz szybka diagnostyka raka piersi w Polsce. Do tej pory na realizację programów profilaktycznych Avon przekazał ponad 11,5 miliona złotych.

4.6/5 - (256 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH