PZU Zdrowie przejmuje centra medyczne Falck

PZU Zdrowie podpisało umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów w spółce Falck Centra Medyczne oraz spółce NZOZ Starówka.

Transakcja jest uwarunkowana uzyskaniem zgody ze strony UOKiK. Obejmie 32 placówki części ambulatoryjnej Falcka. Falck nadal będzie świadczył usługi ratownictwa i transportu medycznego za pośrednictwem spółki Falck Medycyna. Zakup ogólnopolskiej sieci Falck istotnie poszerza zasięg infrastruktury medycznej PZU Zdrowie, która od kilku lat nabywa i buduje centra medyczne pod własną marką.

Lokalizacja przejmowanych placówek

Przejęte centra medyczne zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Słupsku i Ustce. Łącznie pracuje w nich ponad 1100 osób, w tym lekarze, pielęgniarki, położne i personel administracyjny.

Wśród przejętych placówek są zarówno wielospecjalistyczne centra medyczne zlokalizowane w dużych miastach, przychodnie przyzakładowe jak również warszawska sieć Starówka, obecna z przychodniami rodzinnymi także w mniejszych miejscowościach wokół stolicy.

Dynamiczny rozwój PZU Zdrowie

Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie:

Przejęcie centrów medycznych Falck to największy projekt akwizycyjny PZU Zdrowie. Z uwagi na dynamicznie zwiększającą się liczbę klientów w ramach Opieki Medycznej PZU taka forma rozszerzenia naszej sieci była niezbędna. Wybraliśmy podmiot o dobrej renomie na rynku, z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze zarówno klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Poprzez włączenie kolejnych 32 placówek do sieci PZU Zdrowie będziemy w stanie zapewnić dostęp do opieki medycznej osobom mieszkającym zarówno w dużych, jak i średnich i mniejszych miastach – mówi.

Dla dotychczasowych pacjentów centrów medycznych Falck zmiana nie będzie niosła dodatkowych formalności.

Piotr Lizukow, członek zarządu PZU Zdrowie:

Ze względu na wysoką jakość świadczonych usług Falck był dotychczas istotnym partnerem PZU Zdrowie jeśli chodzi o obsługę pacjentów posiadających ubezpieczenie medyczne PZU. Dlatego wierzę, że w efekcie tej transakcji jako PZU Zdrowie będziemy jeszcze bliżej naszych pacjentów, a doświadczenie przejmowanej kadry będziemy w stanie wykorzystać przede wszystkim przy rozwoju usług, z których Falck jest najbardziej znany.

Tor Lønnum, dyrektor finansowy grupy Falck:

Cieszymy się, że znaleźliśmy wiarygodnego nabywcę, który będzie dalej rozwijał przejmowane centra medyczne. Od dawna współpracowaliśmy z PZU przy obsłudze ich pacjentów. Falck zamierza kontynuować prowadzenie działalności w Polsce i nadal będzie świadczył usługi ratownictwa i transportu medycznego.

PZU Zdrowie

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć, do której po zamknięciu transakcji będzie należało 97 placówek. Ponadto współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w 550 miastach w Polsce oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

Grupa Falck

Placówki zostaną przejęte od duńskiej Grupy Falck, która jest wiodącym międzynarodowym operatorem medycznym w zakresie ratownictwa. Falck działa na polskim rynku od 1993 roku. Jest jednym z największych podmiotów w Polsce zapewniających opiekę medyczną pacjentom indywidualnym, firmom oraz instytucjom publicznym. Centra medyczne Falck oferują szeroki zakres usług, m.in.: porady internistyczne i specjalistyczne, badania diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, usługi stomatologiczne czy zabiegi rehabilitacyjne. Gwarantem jakości tych usług są posiadane przez Falck certyfikaty ISO 9001:2008 i ISO 14001.

informacja prasowa: Biuro Prasowe PZU Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH