Psychologiczna Poradnia Mailowa

Polskie Towarzystwo Psychologiczne przy Instytucie Psychologii Zdrowia uruchomiło Poradnię Mailową. Usługa ta powstała z myślą o osobach borykających się z trudnościami osobistymi i cierpieniem psychicznym, znajdujących się w kryzysie emocjonalnym. Aby skorzystać z usług poradni, należy odwiedzić stronę: www.psychologia.edu.pl/poradnia.html.

Poradnia Mailowa to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem w swoim najbliższym otoczeniu, jak również tych, którym o problemach łatwiej jest pisać niż rozmawiać.

Nowe przedsięwzięcie Instytutu Psychologii Zdrowia (IPZ) wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na profesjonalną pomoc i wsparcie psychologiczne, zagospodarowując przy tym lukę pomiędzy poradnictwem stacjonarnym a rozwijaną przez IPZ w ramach Centrum Pomocy Kryzysowej formą poradnictwa telefonicznego.

–Zapraszamy do kontaktu wszystkich poszukujących pomocy w radzeniu sobie z różnymi problemami osobistymi. Ofertę Poradni Mailowej kierujemy zaś szczególnie do osób, które odczuwają obawy, lęk czy wstyd przed bezpośrednim kontaktem ze specjalistą, a także osób niepełnosprawnych, starszych czy mieszkających poza ośrodkami miejskimi. Mamy nadzieję, że otwarta, anonimowa i dostępna dla każdego użytkownika internetu forma pomocy, pozwoli nam dotrzeć do szerokiego grona nowych odbiorców – powiedziała Anna Gnich, koordynatorka programu interwencji kryzysowej IPZ.

Według ostatniego raportu European College of Nuropsychopharmacology, aż 38 proc. Europejczyków cierpi na różne trudności natury psychologicznej, w tym najczęściej na depresję, napady lęku, bezsenność i uzależnienie od alkoholu. Rośnie również odsetek osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Zdaniem ekspertów, zachorowalność zwiększa się, ponieważ coraz więcej osób nie wytrzymuje szybkiego tempa życia spowodowanego przemianami społeczno-gospodarczymi ostatnich dekad. Na szczęście coraz więcej osób szuka profesjonalnej pomocy, również dzięki akcjom edukacyjnym oraz informacyjnym. Ludzie przestają wstydzić się tego, że przeżywają trudności natury psychicznej.

Choć mailowy kontakt ze specjalistą nie zastąpi terapii realizowanej w trybie stacjonarnym, twórcy poradni wierzą, że uważna konsultacja korespondencyjna może przynieść ich klientom ulgę, pomóc odzyskać nadzieję, wzmocnić motywację do zmiany lub ułatwić podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Konsultanci udzielą wskazówek jak przepracować trudne doświadczenia oraz towarzyszące im negatywne uczucia i nieadaptacyjne myśli. Ich obiektywne uwagi pozwolą ocenić skalę problemu i pomogą odszukać źródła profesjonalnej pomocy w miejscu zamieszkania rozmówcy.

(Źródło: zdrowie.wieszjak.pl)

4.7/5 - (50 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH