Przybędzie pacjentów

Prywatne sieci przychodni lekarskich gwałtownie przyspieszają inwestycje.
Medicover, Lux Med, Enel Med, Centrum Medyczne Lim, Medycyna Rodzinna zapowiadają na 2007 rok otwarcie co najmniej 20 nowych przychodni. Na ich przygotowanie chcą wydać nawet 70 mln zł, bo każda będzie świadczyć pełen zakres usług specjalistycznych – zapowiada “Gazeta Prawna”.

Według dziennika, firmy medyczne, których głównym źródłem przychodów są usługi świadczone w ramach abonamentów wykupywanych przez pracodawców uważają, że do abonamentów dojrzał wreszcie rynek pozawarszawski. Dlatego większość nowych placówek powstanie poza stolicą, gdzie pracodawcy coraz bardziej troszczą się o zaplecze socjalne dla pracowników. W Warszawie działa obecnie 50 takich przychodni – tyle, co łącznie we wszystkich innych miastach, wliczając przychodnie zakładowe, które operatorzy medyczni prowadzą na zasadzie umowy.

Do nowych inwestycji zachęca także perspektywa korzystnej zmiany przepisów.
Zgodnie z projektami zmian podatkowych, od 2007 roku wydatki na opiekę medyczną pracodawca będzie mógł wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Prywatne firmy medyczne chcą także zmiany przepisów o wydatkowaniu przez pracodawców środków z obowiązkowych pracowniczych funduszy społecznych. Liczą, że część pieniędzy z 8 mld zł każdego roku przeznaczanych na pracowników mogłaby finansować ich opiekę medyczną. Wstępny projekt zakłada, że z puli funduszy socjalnych można by opłacać również ubezpieczenia zdrowotne. To pozwoliłoby na opłacanie nie tylko porad w przychodniach, ale również pobytów szpitalnych – informuje gazeta.

Cały artykuł na stronach “Gazety Prawnej”

4.9/5 - (338 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH