Projektujemy wymarzony uśmiech

Dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Na co zwracamy uwagę na początku? Przede wszystkim na twarz – oczy i uśmiech.

Warto skorzystać z najnowszych metod stomatologii estetycznej, abyśmy mieli czym się pochwalić. Taka inwestycja zwróci nam się w mgnieniu oka.

Myj zęby po każdym posiłku, unikaj słodyczy, kawy, czerwonego wina, dentystę odwiedzaj przynajmniej dwa razy w roku – to oczywiste. Niestety wiele osób wciąż nie przykłada do zdrowia swoich zębów należytej wagi. Na szczęście z pomocą przychodzą nam najnowsze technologie wykorzystywane przez zgrany zespół dentystów, ortodontów, implantologów czy stomatologów estetycznych. Pamiętajmy, że ładne zęby to przede wszystkim zęby zdrowe! Projektowania uśmiechu nie można zaczynać od końca – biel zębów tylko podkreśli nierówny zgryz czy nieuzupełnione braki.

Zdrowy

Zacznijmy od profilaktyki. Obok szczoteczki, nici dentystycznej czy płynu do płukania ust warto sięgać po nowsze metody czyszczenia zębów. Dla utrzymania lepszej higieny jamy ustnej korzystajmy ze specjalnych „zamiataczek języka”, tzw. Tongue Sweepers. Przy czyszczeniu sprawdzą się o niebo lepiej niż zwykłe szczoteczki. Resztki jedzenia i bakterii, z przestrzeni, do których normalnie nie mamy dostępu, usunie irygator. Punktem obowiązkowym wizyty u stomatologa powinno być natomiast profesjonalne czyszczenie zębów i dziąseł. Sposoby przeglądu stanu zdrowia zębów też idą z duchem czasu – w wybranych gabinetach możemy dokonać tego np. za pomocą światła laserowego czy niewielkiej kamerki wewnątrzustnej.

Prosty

Dla współczesnej ortodoncji nie ma już praktycznie granicy wiekowej pacjenta, a i sam proces jest o wiele mniej inwazyjny niż kiedyś. – Dzięki najnowszym metodom ortodoncji nieekstrakcyjnej, większość przypadków można już wyleczyć bez konieczności usuwania zębów – potwierdza lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak z kliniki Unident Union Dental Spa – Technika ta kładzie duży nacisk nie tylko na uzyskanie odpowiednich warunków zgryzu, ale także na estetykę profilu całej twarzy pacjenta.
Jeśli zastanawiamy się nad założeniem aparatu, jednak obawiamy się jego eksponowania, możemy zdecydować się na estetyczne modele zbliżone kolorem do odcienia zębów lub na zamki lingwalne, które dzięki mocowaniu od strony językowej i podniebiennej (wewnętrznej) są niewidoczne.

Biały

Zdrowe i proste zęby aż proszą się o odświeżenie ich koloru. Na rynku wciąż pojawiają się nowe metody wybielania czy usuwania przebarwień powierzchownych. Rozjaśnianie laserowe, nakładkowe, za pomocą specjalnej lampy lub działania bardziej mechaniczne, oparte na ścieraniu czy polerowaniu powierzchni zęba – jest w czym wybierać. To, na którą się zdecydujemy zależy już właściwie tylko od zasobności naszego portfela i czasu, w którym chcemy uzyskać zauważalny efekt.

Kompletny

Każdy brak w uzębieniu powinien zostać uzupełniony – w przeciwnym razie narażamy się m.in. na zanik kości, przesuwanie i osłabienie innych zębów czy odsłonięcie ich szyjek, które staną się bardziej wrażliwe i podatne na próchnicę. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się implanty. Korona zęba nadbudowana na tytanowym odpowiedniku korzenia stanowi najtrwalsze i wbrew pozorom najbardziej naturalne uzupełnienie braku. Jeżeli doszło jedynie do złamania zęba – stomatolog najprawdopodobniej zaproponuje nam wykorzystanie pozostałego korzenia i nadbudowaniu na nim korony. W przypadku ekstrakcji możemy wybrać także most mocowany na sąsiednich zębach. Z uzupełnianiem braków nie warto zwlekać – stomatolodzy oceniają, że już po 2-3 latach od usunięcia zęba w jamie ustnej zaobserwować można zmiany, których leczenie z roku na rok będzie wymagało większych nakładów finansowych.

4.5/5 - (13 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH