pasta do zębów

Płyn do płukania jamy ustnej – rodzaje i zastosowanie

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda – zestaw z kultowej piosenki coraz więcej z nas rozszerza nie tylko o nić dentystyczną, ale także płyn do płukania jamy ustnej. Dlaczego warto uzupełnić codzienną higienę zębów o ten produkt i jak odpowiednio dobrać go do indywidualnych potrzeb?

Działa antybakteryjnie, dociera tam, gdzie nie sięga szczoteczka do zębów, odświeża oddech – płyn do płukania jamy ustnej zdobywa popularność w coraz większej liczbie polskich domów. I nic dziwnego: świadomość kompleksowej higieny zębów wśród Polaków z każdym rokiem wzrasta, skutkiem czego w drogeriach można znaleźć płukanki ze specjalnym przeznaczeniem. Umiejętnie dobrana, czyli przy udziale stomatologa, jest w stanie pomóc osiągnąć zamierzony efekt lub zaradzić w konkretnych schorzeniach.

Płyn do nadwrażliwych zębów

W przypadku problemu z nadwrażliwością zębów – poza wyborem właściwej szczoteczki oraz pasty do mycia zębów – należy także dostosować płyn do płukania jamy ustnej. Głównym składnikiem takiego specjalistycznego preparatu powinna być sól potasu, która ogranicza kontakt bodźców z zakończeniami nerwowymi oraz zamyka odsłonięte kanaliki zębowe. Podczas zakupów w aptece lub drogerii poszukujmy produktu zawierającego również chlorek strontu, który uśmierza ból.

Płyn remineralizujące szkliwo

Zęby z wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi bądź ubytkami próchnicznymi wymagają dedykowanej higieny. Płyny bogate w zarówno organiczne, jak i nieorganiczne związki fluoru takie jak aminofluorek lub fluorek sodu mają za zadanie wzmacniać strukturę zęba. Płukanki te stymulują odbudowę szkliwa, ale także zmniejszają ryzyko pojawienia się próchnicy.

Płyny wybielające zęby

Niezależnie od wyboru metody wybielania zębów osiągnięty efekt można wydłużyć nie tylko dzięki zachowaniu białej diety, ale także stosowaniu płynu wybielającego. Produkty, które w swoim składzie zawierają boran sodu i cytrynian sodu, pomagają neutralizować powierzchowne przebarwienia oraz zapobiegają osadzaniu się kamienia. Produkt podtrzymujący efekt wybielonych zębów, np. płyn Rapid White Extend-A-White, może także dodatkowo wzmacniać szkliwo dzięki obecności fluorku sodu.

Płyny odświeżające oddech

Mimo że źródła nieświeżego oddechu mogą być różne, to odświeżający płyn do płukania jamy ustnej to najskuteczniejszy sposób na zwalczenie tej przykrej dolegliwości. A to za sprawą obecności wyciągów z roślin oraz olejków (np. miętowego, eukaliptusowego bądź szałwiowego). Niektóre z preparatów zawierają również jony cynku, które eliminują lotne związki siarki. Ponadto, oprócz zneutralizowania nieświeżego oddechu, wykazują działanie antybakteryjne.

informacja prasowa: NewsrmTV
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH