Nowoczesny ośrodek w Szpitalu Wolskim

W Szpitalu Wolskim otwarto nową jednostkę – Ośrodek Diagnostyki i Terapii Wewnątrznaczyniowej, zaprojektowany i wyposażony zgodnie ze współczesnymi standardami. Ośrodek będzie świadczył usługi dla kilku oddziałów szpitalnych – kardiologii, neurologii i chirurgii naczyniowej. Jego utworzenie jest jedną z pierwszych w kraju inicjatyw łączących potrzeby nowoczesnego diagnozowania i leczenia chorób naczyń w jednym ośrodku.

Ośrodek wyposażony jest w wysokiej klasy angiograf, umożliwiający wykonywanie wewnątrznaczyniowych zabiegów diagnostycznych oraz leczniczych zarówno w tętnicach wieńcowych, jak i obwodowych. Będą tu leczeni m.in. pacjenci z chorobą wieńcową, zawałem serca, niedokrwieniem kończyn, tętniakami, niektóre przypadki nadciśnienia tętniczego, niedokrwienia jelit i zwężeń tętnic szyjnych.

Koszty zakupu angiografu i przystosowania pomieszczeń do zainstalowania tego urządzenia wyniosły 2,7 mln zł. Inwestycja, sfinansowana przez Urząd m. st. Warszawy, została bardzo szybko zrealizowana. Decyzja Rady Warszawy o przyznaniu szpitalowi środków na ten cel zapadła 27 czerwca br. a zakończenie prac nastąpiło 10 listopada br. W krótkim czasie (ok. 4 miesięcy) powstał w szpitalu interdyscyplinarny ośrodek leczenia chorób naczyń, które są główną przyczyną zgonów w Polsce.

4.5/5 - (246 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH