Nietypowe wolontariuszki

W gminie Miranda de Douro w północno-wschodniej Portugalii kilka bezrobotnych pielęgniarek założyło nietypową przychodnie, w której za pomoc medyczną lokalna społeczność płaci produktami spożywczymi.

Zwolnione z zamykanych w regionie ośrodków zdrowia pielęgniarki wzięły sprawy w swoje ręce zakładając prowizoryczną przychodnię dla miejscowej społeczności. Zamieszkujący w tym regionie Portugalii rolnicy chętnie wynagradzają pracę kobiet warzywami, owocami, a czasem i kurami, kaczkami lub jajkami.

Moises Pera, przedstawiciel gminy w Miranda de Douro tłumaczy, że: pracowniczki ośrodka nie akceptują pieniędzy, gdyż jak twierdzą, wykonują swoje zadania na zasadzie wolontariatu, a więc bezpłatnie. Mieszkańcy naszego regionu chcą się jednak odwdzięczyć za ich wysiłek oferując płody rolne i niekiedy zwierzęta hodowlane.

Pomysł niecodziennej opieki zdrowotnej na tyle przypadł do gustu miejscowym samorządowcom, że udostępnili oni nieodpłatnie pielęgniarkom jeden z gminnych budynków na rzecz ich projektu.

Jedna z portugalskich wolontariuszek-pielęgniarek Tania Dias w rozmowie z dziennikarzami mówiła: cieszymy się, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone przez lokalne władze. Mamy satysfakcję z wykonywanej pracy w tej peryferyjnej części kraju, gdzie ludność jest bardzo odizolowana i pozbawiona łatwego dostępu do opieki zdrowotnej.

5/5 - (182 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH