Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł został jednogłośnie wybrany prezydentem elektem Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich.
NIL podkreśla, że po raz pierwszy to najwyższe stanowisko w największej unijnej organizacji lekarskiej, skupiającej organizacje reprezentujące lekarzy wszystkich krajów UE, będzie sprawował lekarz z nowego kraju członkowskiego.
Stały Komitet Lekarzy Europejskich skupia organizacje medyczne z krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także inne, reprezentatywne dla danego kraju, organizacje medyczne w tym polską NIL, która od roku 2000 posiada status członka stowarzyszonego CPME.
Jego główne cele to promowanie najlepszych standardów kształcenia medycznego i praktyki lekarskiej, popieranie swobodnego przepływu lekarzy pomiędzy państwami członkowskimi UE i uznawanie dyplomów, reprezentowanie zawodu medycznego w państwach Unii przed instytucjami europejskimi.

