Leczyć najwcześniej, jak się da

Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi będzie wdrażało najnowocześniejsze metody leczenia dziecka w prenatalnej fazie jego rozwoju przy wykorzystaniu aparatury badawczej najnowszej generacji. Dzięki temu pacjenci, którzy jeszcze się nie urodzili, a już wiadomo, że mają poważne problemy ze zdrowiem, zostaną objęci kompleksową opieką medyczną – informuje “Nasz Dziennik”.

“Program kompleksowej diagnostyki terapii wewnątrzmacicznej w profilaktyce następstw i powikłań wad rozwojowych i chorób płodu”, który będzie realizowany w szpitalu,? składa się z dwóch części: dotyczącej zabiegów i terapii w przypadku wad pozasercowych u dziecka poczętego oraz dotyczącej problemów kardiologicznych.

Koordynatorem programu jest prof. Krzysztof Szaflik z Zakładu Ultrasonografii Ginekologiczno-Położniczej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jak mówi prof. Maria Respondek-Liberska, współwykonawca programu, z punktu widzenia terapii i dalszego życia problemy kardiologiczne są najważniejsze, a zarazem najczęstsze u dzieci poczętych. Mogą być one różne – od wad serca, przez zaburzenia jego rytmu, po niewydolność krążenia. “Dawniej leczyliśmy te wady u noworodków, a jeszcze dawniej leczyło się je u dzieci. Jeszcze mnie uczono, że dziecko, aby mogło być zakwalifikowane do zabiegu kardiochirurgicznego, musi mieć odpowiednią wagę, wzrost. Teraz okazuje się, że skoro widzimy pacjentów i znamy ich problemy medyczne przed urodzeniem, możemy ich również leczyć” – tłumaczy w dzienniku prof. Respondek-Liberska.

Zgodnie z założeniami programu, w Łodzi ma powstać modelowy ośrodek chirurgii płodu, w którym odbywać się będzie leczenie najmniejszych pacjentów z całej Polski.

4.9/5 - (258 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH