Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2010” w kategorii Media i zdrowie

NAGRODY INDYWIDUALNE
Beata Prasałek („Poradnik Domowy”)
Ewa Podolska (Radio TOK FM)

Indywidualną nagrodę dziennikarską przyznają większością głosów laureaci poprzednich edycji Nagrody Zaufania. Do tego grona należą: Dorota Romanowska („Newsweek”), Dariusz Dewille (Polsat), Marek Nowicki (TVN), Paweł Walewski („Polityka”), Artur Wolski (Program Pierwszy Polskiego Radia), Maciej Świtoński (TVP), Sławomir Zagórski („Gazeta Wyborcza”).

Sławomir Zagórski napisał o Beacie Prasałek:
Beata Prasałek zajmuje się tematyką zdrowotną od lat. Jest miła, pracowita i kompetentna. Jej artykuły to zawsze porządna, fachowa robota. Mam do niej jako do koleżanki po fachu absolutne zaufanie.

Beata Prasałek studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Wybrała pracownię radiową, ale pracuje w tzw. prasie drukowanej. Kilkuletnia współpraca z Polskim Radiem (m.in. „Sygnały dnia”, „Cztery pory roku”, „Wieczór muzyki i myśli”) sprawiła jednak, że miłość do tego środka przekazu pozostała.
Pierwszą redakcją, w której pracowała po studiach, był młodzieżowy tygodnik „Na przełaj”. Potem były jeszcze m.in. „Veto”, „Fakty”, „Sztandar Młodych”, „Twój Styl”, „Zwierciadło”. Na dłużej osiadła w miesięczniku „Zdrowie”. Obecnie pracuje w miesięczniku „Poradnik Domowy”. Swoje teksty publikowała m.in. w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”.
Jest laureatką pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Novo Nordisk Media Prize. Nagrodzono ją za teksty dotyczące cukrzycy. Jest członkiem Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”.
Od wielu lat pisze o zdrowiu. To chyba rodzinna fascynacja medycyną – brat jest lekarzem. Największą satysfakcję zawodową dają jej miłe słowa uznania od lekarzy, z którymi współpracuje, czytelników i kolegów po fachu.

Dariusz Dewille napisał o Ewie Podolskiej:
Ewa Podolska ma niezwykły dar otwierania serc słuchaczy. Podziwiam, jak potrafi wzbudzać emocje, prowadząc audycje na trudne tematy o zdrowiu. Czasem zadawałem sobie pytanie, dlaczego właśnie takie wybiera? A potem zaczynali masowo dzwonić słuchacze i wszystko stawało się jasne. Ewa Podolska jest dla nich autorytetem.
Pamiętam, jak w ubiegłym roku zaapelowała o regularne badania pod kątem zagrożenia chorobami nerek. W ciągu jednej audycji jej słuchacze odebrali około tysiąca skierowań do ambulatoriów. I co ciekawe, w większości zgłosili się na badania.

Ewa Podolska studiowała automatykę, fizykę, by w efekcie ukończyć socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka korespondencji z Paryża dla stacji radiowych, następnie dziennikarka informacyjna BBC Polska. Od 12 lat pracuje w radiu TOK FM, na antenie którego prowadzi programy publicystyczne oraz rozmowy z udziałem ekspertów i słuchaczy. Tematyka: medycyna, psychologia prawo, ekologia, nauka. W cyklicznej, godzinnej audycji „U Doktora” rozmawia z najwybitniejszymi przedstawicielami świata medycznego, edukując, a także pomagając słuchaczom w rozwiązywaniu ich konkretnych problemów. Co tydzień, w samo południe, w audycji „Zdrowa środa” można także posłuchać jej rozmów o zdrowiu.
Za swoje audycje otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in.: pierwszą nagrodę w konkursie o tytuł „Rzecznik praw chorych na raka”, nominawana do tytułu „Popularyzator nauki” w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureatka nagrody „Kryształowe pióra 2009”, nagrody „Współodczuwania 2008” za zaangażowanie w ochronę zwierząt, przyznanej przez klub Gaja.

4.6/5 - (9 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH