Dobra forma to większa efektywność

Wellness w pracy to mniej zwolnień, większa efektywność zespołu, optymalizacja kosztów pracy. Jednym ze sposobów na wsparcie formy zespołu jest minisiłownia, którą można stworzyć nawet w niewielkim biurze. Inwestycja w modny trend spodoba się pracownikom i opłaci się przedsiębiorcy.

Eksperci Royal College of Psychiatrists wskazują, że wiele osób cierpi na chroniczne zmęczenie, mimo, że dba o higienę snu i stara się utrzymywać zdrowy tryb życia. Instytyt Gallupa ze Stanów Zjednoczonych podkreśla, że silne przemęczenie w pracy odbiera siły do działania. Czterech na pięciu menedżerów charakteryzuje się niską efektywnością.

Statystyki są alarmujące. To żółte światło nie tylko dla pracowników, ale także dla pracodawców, którzy powinni zwrócić uwagę na stan zdrowia swoich pracowników.


Florian Liba, fizjoterapeuta, ekspert marki Physa firmy expondo:

Zaangażowanie się w poprawę zdrowia i formy pracowników to nie tylko objaw troski o zespół. To także dbałość o finanse firmy. Pracownik w dobrej formie rzadziej choruje. Nieczęsto korzysta ze zwolnień lekarskich. Jest bardziej efektywny. To w bezpośredni sposób przekłada się na lepsze wyniki, poprawę wydajności i poprawę efektywności kosztowej pracy – dodaje.

Wellness jako inwestycja

Profesor ekonomii Daniel Sgroi w swoim badaniu wykazał, że szczęśliwy pracownik jest aż 20% bardziej produktywny . Na zadowolenie z pracy składa się wiele różnych czynników: wynagrodzenie, zgrany, sympatyczny zespół, dni urlopowe i atmosfera w miejscu pracy.
Jak podaje raport „The European Health and Fitness Market 2018” Deloitte, 2 na 3 osoby odstresowują się dzięki aktywności fizycznej . Ważne jest wyposażenie biura, ale także infrastruktura umożliwiająca wykonanie krótkich, aktywnych przerw w pracy.


Florian Liba, fizjoterapeuta, ekspert marki Physa firmy expondo:

Ergonomiczny fotel i monitor komputera ustawiony na odpowiedniej wysokości pomogą zadbać o właściwą postawę. Jednak nie wyeliminują zagrożeń związanych z siedzącym trybem pracy. By zadbać o kręgosłup, wzrok i poprawić koncentrację, warto co kilkadziesiąt minut wstać i wykonać kilka ćwiczeń. Najwyżej oceniani w rankingach pracodawcy, tacy jak: Google, Misrosoft czy Unilever, oprócz sal typu chillroom urządzają w swoich biurach minisiłownie. To mądra inwestycja, która zwraca się po wielokroć. Miejsce pracy jest bardziej atrakcyjne. Pracownicy korzystają z przerw w zdrowy, aktywny sposób, dbają o swoje zdrowie. Tym samym poprawia się efektywność zespołu.


Do stworzenia biurowej siłowni wystarczy niewielka pusta przestrzeń i kilka podstawowych sprzętów sportowych. Z tego typu rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Od start-upów aż po największe korporacje. Wszystko dzięki najmłodszym aktywnym zawodowo pokoleniom – generacji Y i X.

Recepta na efektywność

Podczas ćwiczeń w organizmie wytwarzają się endorfiny. To tzw. “hormony szczęścia” odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Nawet niewielki wysiłek fizyczny działa odstresowująco. Pozwala odciąć się od codziennych zmartwień i obowiązków. Osoby aktywne czują się pewniej i atrakcyjniej. A co najważniejsze, dzięki ruchowi odzyskują energię i zapał do dalszych działań. Do wysiłku można zachęcić także poprzez grywalizację. MoŻna organizować comiesięczne zawody poszczególnych teamów. Przygotować spersonalizowane sportowe stroje. Świetne rozwiązanie to regularne wizyty masażysty, fizjoterapeuty czy trenera personalnego. Poprowadzi on ćwiczenia idealne dla osób spędzających wiele godzin przy biurku.

Florian Liba poleca:

• Zestaw hantli – 49 kg – idealny dla osób początkujących i zaawansowanych

• Trampolina – do 100 kg, podskoki zwiększają wydolność organizmu i kształtują sylwetkę

• Worek bokserski z uchwytem i drążkiem pozwala pozbyć się negatywnych emocji

• Masażer karku – przynosi ukojenie i łagodzi stres po wyczerpującym dniu

• Masażer do stóp, pozwala uzyskać efekt profesjonalnego masażu ręcznego niczym w gabinecie, ale bez konieczności wychodzenia z domu

informacja prasowa: CluePR

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH