Depresję można wyleczyć

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10 proc. populacji choruje rocznie na depresję. Oznacza to, że w otoczeniu każdego z nas są osoby, które doświadczają tej choroby. Niestety, mimo jej powszechnego występowania, wciąż stanowi temat tabu – szczególnie w miejscu zatrudnienia. IX edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji stawia sobie za cel znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak „pracować” z depresją?

„Pacjent z depresją, który na co dzień pozostaje aktywny zawodowo, wymaga indywidualnego podejścia i zrozumienia ze strony pracodawcy. Może mieć problemy z pamięcią, koncentracją, bardzo często trudno jest mu poradzić sobie z ilością obowiązków, które są mu powierzane. Co prawda obecny jest w pracy, ale wydajność jego jest znacznie ograniczona. Dlatego tak istotnym jest, aby jak najszybciej otrzymał niezbędną pomoc i optymalne wsparcie terapeutyczne – po to, aby jak najszybciej mógł odczuć poprawę samopoczucia i wrócić do zdrowia” – uważa dr Sławomir Murawiec, specjalista w dziedzinie psychiatrii.

Mikołaj Roznerski, aktor, Ambasador kampanii Forum Przeciw Depresji, mówi: „Wspieram działania kampanii, ponieważ los osób chorych na depresję nie jest mi obojętny. Swoją postawą chcę zamanifestować solidarność z chorymi. Zachęcam wszystkich do rozejrzenia się wokoło – może pośród Was jest osoba, która potrzebuje pomocy”.

14 stycznia zostanie uruchomiony Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji, który podobnie jak Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA tego dnia czynny będzie od godz. 11:00 do 22:00. Na stronie internetowej dedykowanej kampanii – www.forumprzeciwdepresji.pl odbędzie się również w tych godzinach czat z lekarzami specjalistami w dziedzinie psychiatrii.

Symbolem solidarności z osobami chorującymi na depresję jest stokrotka.

Więcej informacji na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl oraz www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji.

4.7/5 - (279 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH