“Cudowna pigułka” na otyłość i nałogi

Lek nowej generacji, który pozwala się pozbyć zbędnych kilogramów pojawił się w Wielkiej Brytanii i Niemczech. To może być przełom w walce z otyłością i leczeniem nałogów.

Lek rimonabant (acomplia) firmy Sanofi-Aventis może okazać się “cudowną pigułką” jeśli się potwierdzi, że jest on w stanie spełnić marzenie palaczy o tym, by się pozbyć nałogu i nie przytyć – informuje tygodnik “Wprost”. Pierwsze badania sugerują, że jest to możliwe, bo lek ma wyjątkowo szeroki zakres działania. Otyli z Polski będą musieli poczekać na nowy lek, gdyż na naszym rynku pojawi się on najwcześniej w przyszłym roku.

Jak podkreśla specjalista wypowiadający się dla tygodnika, prof. Jean-Pierre Bassand, kardiolog z uniwersytetu w Besanon we Francji, lek nie tylko zmniejsza otyłość, ale przeznaczony jest głównie do leczenia wyjątkowo groźnego, ale wciąż mało znanego schorzenia, jakim jest zaburzenie metaboliczne nazywane syndromem X.

Podczas gdy dostępne dotychczas leki na nadwagę i otyłość zmniejszały apetyt lub redukowały wchłanianie tłuszczu w układzie pokarmowym, czyli działały jak dieta niskotłuszczowa, rimonabant jest pierwszym preparatem, który zarówno hamuje łaknienie i zmniejsza masę ciała, jak i poprawia przemianę materii. Środek ma pomóc przede wszystkim w zwalczaniu związanych głównie z otyłością brzuszną zaburzeń metabolicznych, prowadzących do cukrzycy, zawału serca i udaru mózgu. A na tego rodzaju lek jest większe zapotrzebowanie niż na
środki odchudzające.

Dłuższy artykuł opublikowano na stronach “Wprost”

4.8/5 - (177 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH