Aparat ortodontyczny jak botoks

Oto doczekaliśmy się „ortodontycznego botoksu”.

Postęp technologiczny daje nowoczesnej ortodoncji szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym możliwe jest uzyskanie ładnego zgryzu w każdym wieku, a w rezultacie – młodszego, bardziej korzystnego wyglądu.
Wbrew pozorom wady zgryzu to nie tylko mankament estetyczny. Nieleczone przez wiele lat, mogą prowadzić do poważnych schorzeń i chorób – poczynając od zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym, próchnicy, chorób przyzębia (paradontozy), a w najgorszym wypadku – utraty zębów. Do stomatologów coraz częściej trafiają dorośli pacjenci, którzy zaniedbali swoje zęby będąc dziećmi i teraz chcą ten czas nadrobić, przy okazji uzyskując coś jeszcze. Można powiedzieć, że coraz bardziej zaawansowana technika leczenia u dorosłych sprawiła, że stomatolog stał się poniekąd również chirurgiem plastycznym.

Zafunduj sobie lifting

Ortodoncja jest podstawą tzw. dental face liftingu, który stwarza dorosłym pacjentom możliwość uzyskania wreszcie nowego, ładniejszego profilu twarzy i młodszego wyglądu – bez konieczności ingerencji chirurga plastycznego. Leczenie aparatem ortodontycznym dokonuje rewolucyjnych zmian w położeniu brody czy korekcji ułożenia warg.

  • Dla nowoczesnej ortodoncji metryka nie stanowi żadnego problemu – leczeniu można poddać się w każdym wieku, jeśli tylko pozwala na to stan zdrowia zębów i dziąseł – mówi lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak, z kliniki stomatologicznej Unident Union Dental Spa we Wrocławiu.

Celem nowoczesnej ortodoncji jest m.in. skracanie czasu leczenia. Przyjmuje się, że profesjonalnie i rzetelnie prowadzone leczenie dorosłych powinno trwać maksymalnie do 16 miesięcy, a w niektórych przypadkach może zakończyć się nawet po roku. Jest to możliwe dzięki aparatom ortodontycznym najnowszej generacji, których podstawę stanowią zamki samoligaturujące, nie wymagające stosowania gumek.

  • Dzięki tej technologii możliwe jest działanie na zęby mniejszymi siłami, co skutkuje znacznie krótszym leczeniem, jest przyjemniejsze dla pacjenta, wiąże się z mniejszą liczbą wizyt kontrolnych, ale przede wszystkim – nie wymaga usuwania zębów – wyjaśnia Iwona Gnach – Olejniczak.

Profesjonalista, który działa incognito

W przypadku ortodoncji estetycznej zazwyczaj stosuje się niemal niewidoczne zamki przezroczyste lub aparaty lingwalne – mocowane od wewnętrznej strony zębów. Aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie jest system Incognito. Opiera się na zamkach i łukach wykonanych indywidualnie według komputerowej prognozy wyniku leczenia. Aparat wykonany jest ze złota.

Od aparatu głowa nie boli

Mało kto wie, że aparat ortodontyczny może być także lekarstwem na powtarzający się ból głowy niewiadomego pochodzenia. Jego przyczyną może być bowiem nieprawidłowy zgryz, skutkujący z czasem napięciem mięśni twarzy czy zwyrodnieniami stawu skroniowo-żuchwowego, które w rezultacie powodują ból głowy.

Jak widać ładne, proste zęby ważne są nie tylko ze względów estetycznych i reprezentacyjnych, szczególnie w życiu zawodowym. To również kwestia naszego zdrowia, a o nie musimy troszczyć się niezależnie od wieku.

4.9/5 - (76 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH