Alergie dżumą XXI wieku?

Obecnie szacuje się, że około 150 mln populacji Europy to alergicy. Z tego powodu lekarze, kilka lat temu, zaczęli nazywać alergię dżumą XXI wieku. Nic więc dziwnego, że z roku na rok kolejki do lekarzy specjalizujących się w leczeniu alergii, wydłużają się. Jak pomóc alergikom w potrzebie?

Alergia dopada znienacka i co roku męczy przez wiele tygodni. Większość z nas alergie zna z autopsji. Korzystamy z chusteczek, kropli do oczu czy leków przeciwko alergii. Zamiast tłumienia objawów dużo lepiej jest się wybrać do specjalisty i posłuchać co ma do powiedzenia.

Miliony alergików

Z analiz Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej wynika, że ponad 17 milionów Europejczyków posiada rozmaite alergie pokarmowe. Jednak na tym nie koniec z uczuleniami. Na różnego rodzaje alergie cierpi około 150 milionów mieszkańców Europy. Przebieg alergii może też zmieniać się z wiekiem. Objawy mogą ulegać wyciszeniu lub nasileniu, mogą również dołączać się nowe alergeny. Warto więc raz na kilka lat powtarzać badania alergologiczne dla własnego bezpieczeństwa i komfortu.

Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia:

W przypadku alergii pokarmowych, najwięcej z uczulonych to dzieci. W przypadku młodych organizmów, warto wybrać się do specjalisty, gdy tylko zaobserwujemy pierwsze objawy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Niestety, terminy na wizytę do specjalisty w przypadku dzieci, są jeszcze bardziej odległe niż u dorosłych. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej – będzie to szybsze i łatwiejsze rozwiązanie.

Droga wizyta u alegrologa

Prywatna służba zdrowia nie jest jednak rozwiązaniem dla wszystkich. Wizyta u lekarza specjalisty oraz szereg zleconych badań jest kosztowne i nie każdy może sobie na to pozwolić. W tym przypadku dużym udogodnieniem może okazać się ubezpieczenie zdrowotne. Wiele firm oferuje swoim pracownikom prywatną opiekę zdrowotną finansując lub współfinansując karty abonamentowe do prywatnych przychodni. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Dogodnym rozwiązaniem może okazać się również Krajowy Program Zdrowotny.

Krajowy Program Zdrowotny

Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia:

To ubezpieczenie zdrowotne z opcją współpłacenia. W zachodniej Europie współpłatność za świadczenia medyczne, to lubiany i już od lat praktykowany sposób ubezpieczania. Dzięki takiej polisie z łatwością możemy zapisać się do lekarza. Nie ma potrzeby oczekiwania w długich kolejkach i płacenia dużych sum. Krajowy Program Zdrowotny to koszt 49 złotych miesięcznie. Posiadając taką polisę za każdym razem, gdy udamy się prywatnie do lekarza, za taką wizytę zapłacimy jedynie 19,90 zł. Krajowy Program Zdrowotny ma jeszcze jedną dużą zaletę. Nie musimy podpisywać umowy z ubezpieczycielem na całe lata, w przypadku tego produktu możemy ubezpieczyć się choćby na kilka miesięcy.

Źródło: informacja prasowa Unicorn Media
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH