Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Mężczyznom tak samo trudno rzucić palenie jak kobietom

Przeprowadzone przez naukowców z brytyjskiego University College London badania wykazały, że obowiązujący do tej pory mit o tym, że mężczyznom łatwiej jest rzucić palenie niż kobietom jest nieprawdziwy.

Przeprowadzający badania, prof. Martin Jarvis z wydziału epidemiologii i zdrowia publicznego University College London uważa, że różnice w płci mogą mieć znaczenie jedynie jeśli chodzi o dobranie metody rzucenia palenia.

Na potrzeby badań naukowcy poddali analizie dane około 102 tys. palaczy, którzy brali udział w badaniach w latach 2006-2007 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. Wyniki były podobne w każdym z tych krajów.

Wyniki opublikowano w magazynie „Tobacco Control”. „Nasze wnioski są przekonującym dowodem na to, że mężczyźni wcale nie mają większych sukcesów w rzucaniu palenia niż kobiety. Ten stereotyp jest krzywdzący przede wszystkim dla pań, które mogą w niego uwierzyć” powiedział Jarvis. „Jest on równie szkodliwy dla pracowników służby zdrowia i ustawodawców, którzy starają się pomóc społeczeństwu w rozstaniu z papierosami”.

Wykazano, że przed 50 rokiem życia to kobiety mogą się pochwalić większymi sukcesami w rzucaniu palenia. Szczególnie dotyczy to osób między 20. a 30. rokiem życia. Mężczyznom częściej udaje się walka z nałogiem po 60. roku życia, choć, jak podkreślili badacze, może mieć to związek z większym odsetkiem zgonów wśród starszych mężczyzn.

Generalnie wyniki pokazały, że w USA nałogu odsetek osób którym udało się pozbyć nałogu wynosił 50 proc. dla kobiet i 47 proc. dla mężczyzn, natomiast w Kanadzie odpowiednio: 46 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn. W Wielkiej Brytanii nie upubliczniono danych. (Żródło PAP)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH