Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?

Słowo „rak” straszy do tego stopnia, że niektórzy wolą unikać badań profilaktycznych, aby nie narażać się na stres związany z ryzykiem usłyszenia, tzw. „trudnej diagnozy”. Fakty dotyczące zachorowalności są jednak alarmujące i jasno wskazują kierunek edukacji społeczeństwa, nt. tego nowotworu – wcześnie wykryty rak jest wyleczalny.

Oswoić raka – taki cel postawiły przed sobą Stowarzyszenia Europacolon Polska i POL-ILKO w nowej kampanii edukacyjnej dotyczącej raka jelita grubego.

W ramach akcji zrealizowano już cztery bezpłatne spotkania w różnych miastach Polski.Warsztat w Warszawie odbędzie się 18 listopada (czwartek) o godz. 15.00, w SPCSK przy ul. Banacha 1A (blok D – parter sala nr 30).

Dostępu do wiedzy potrzebują także osoby, u których nowotwór został zdiagnozowany w zaawansowanej postaci. Jak twierdzą członkowie stowarzyszeń – ten typ raka także można „oswoić”.

Podczas spotkania specjaliści w dziedzinie onkologii, dietetyki i psychologii omówią zagadnienia dotyczące:

profilaktyki, wczesnej diagnozy oraz najnowszych metod leczenia raka jelita grubego;
znaczenia właściwego odżywiania w czasie choroby, a zwłaszcza podczas leczenia, zwalczania złych przyzwyczajeń i upodobań żywieniowych na korzyść odpowiedniej diety dostarczającej organizmowi siły do walki z nowotworem;
psychologicznych aspektów przeżywania choroby, w kontekście emocji towarzyszących pacjentowi oraz wpływu psychiki i wsparcia najbliższych w procesie zdrowienia.

Przedstawiciele stowarzyszeń Europacolon i POL-ILKO, przybliżą uczestnikom warsztatów działalność swoich organizacji, udzielą wszelkich praktycznych informacji w związku z tematem raka jelita grubego.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH