Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Łapie rok w rok

Prawie trzy czwarte Polaków (72 proc.) przynajmniej raz w roku cierpi na dolegliwości związane z grypą lub przeziębieniem.

Z badań TNS OBOP wynika, że kobiety chorują częściej (77 proc.) niż mężczyźni (67 proc.). Najwięcej, bo ponad jedna trzecia Polaków (36 proc.), choruje 2-3 razy w roku.

Co najmniej raz w roku na przeziębienie i grypę choruje 78 proc. osób w wieku między 15. a 40. rokiem życia. Wwśród osób powyżej 40. roku życia zachorowania na grypę i przeziębienia są trochę rzadsze. Raz w roku i częściej choruje 71 proc. osób w wieku 40-49 lat, 69 proc. osób w wieku 50-59 lat i 64 proc. osób – w wieku 60 lat i więcej.

Złe samopoczucie próbujemy zwalczyć sięgając na początek po leki dostępne bez recepty, co deklaruje 88 proc. badanych. Co dziewiąty Polak twierdzi, że tego nigdy nie robi. Środków bez recepty wspomagających walkę z przeziębieniem i grypą częściej unikają mężczyźni (14 proc.) niż kobiety (9 proc.).

Badania pokazują, że pomimo popularyzacji szczepień, z roku na rok rośnie jednak liczba osób zapadających na grypę.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH