Medycyna estetyczna może zmienić nasze życie

Medycyna estetyczna


…nowa broń w walce o zachowanie młodości

Odwieczne ludzkie pragnienie, aby zatrzymać czas zaowocowało powstaniem medycyny estetycznej – stosunkowo młodej dziedziny nauki, którą w 1973 r. powołał do życia endokrynolog J. J. Legrand. Oferuje ona swoim pacjentom nie tylko zabiegi korekcyjne, ale także programy terapeutyczne podnoszące jakość życia.

Lustereczko powiedz przecie…
Każdego dnia oglądamy w lustrze własną twarz, dostrzegając coraz bardziej widoczne zmarszczki mimiczne. Czy możemy jednak zapanować nad unoszeniem brwi ze zdumienia, mrużeniem oczu, kiedy się śmiejemy? Każda zmiana wyrazu twarzy pociąga za sobą pracę mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Dodajmy do tego siłę ciążenia sprzyjającą powstawaniu zmarszczek grawitacyjnych i działanie zegara biologicznego, który z wiekiem dorzuca wciąż nowe…

Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw naszym marzeniom. Za pomocą zabiegów korekcyjnych niewymagających użycia skalpela możemy choć trochę oszukać czas. Pierwsze zmarszczki pojawiają się około 30. roku życia – najpierw w okolicach oczu i brwi. Kilka lat później marszczą się czoło i usta. Cera robi się ziemista i powoli traci młodzieńczy blask. To najlepszy moment na pierwszy peeling.

Płytki peeling
Jest to najczęściej wykonywany zabieg odmładzający. Stymuluje komórki do produkcji kolagenu, zapobiega powstawaniu zmarszczek i opóźnia proces starzenia się skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona, ale nie powoduje to żadnych powikłań.

Peeling glikolowy
To dobra propozycja dla osób o zmęczonej, szorstkiej skórze, którym trudno rozstać się z papierosem. Kwas glikolowy osłabia wiązania między martwymi komórkami naskórka, co powoduje złuszczanie warstwy rogowej. Zabieg ten wymaga wcześniejszego przygotowania skóry. Przez kilka tygodni należy smarować się preparatami z kwasami owocowymi (9-12%), dając skórze czas na przyzwyczajenie się. Najlepsze rezultaty uzyskamy, powtarzając zabieg 5–10 razy co 7–14 dni. Stopniowo lekarz zwiększa stężenie kwasu (nawet do 70%). Choć zabieg z preparatem o wysokim stężeniu kwasu wyraźnie poprawia wygląd skóry, to jednak satysfakcjonujący efekt występuje dopiero po jej wygojeniu się. Trwa to około 7 dni. Zabiegi wykonujemy wyłącznie w gabinecie lekarskim.

Dermabrazja chirurgiczna
Ten poważny zabieg medyczny, nazywany inaczej peelingiem chirurgicznym, wykonywany jest przez chirurga plastyka. Spłyca on blizny, szramy, głębokie zmarszczki wokół ust, może także rozjaśnić tatuaż. Zabieg ten, wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, może powodować zmiany koloru skóry w leczonym miejscu.

Peeling azjatycki, czyli ziołowy
Jest oparty na mieszankach ziół, minerałów i wodorostów, soli mineralnych, olejków. Wygładza skórę, likwiduje drobne, płytkie blizny, poprawia ukrwienie, rozjaśnia przebarwienia, ściąga rozszerzone pory.

Peeling dla skóry delikatnej
To nowość na rynku kosmetycznym. Jest to peeling na bazie kwasu cytrynowego, przeznaczony dla skóry suchej i wrażliwej.

Tajna broń – botox
Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, to neurotoksyna wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Zastrzyki z toksyny botulinowej zrobiły furorę na Zachodzie, również w Polsce zyskują coraz więcej zwolenniczek (i zwolenników). Zabieg polega na wstrzyknięciu określonej ilości toksyny w mięśnie wokół zmarszczek mimicznych. Blokuje to przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni, działając bardzo silnie rozluźniająco. Botox wygładza zmarszczki mimiczne, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki „złości” i bruzdy na czole. Ryzyko porażenia innych mięśni niż zamierzone jest minimalne. Efekt wygładzenia zmarszczek utrzymuje się około 6 miesięcy.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH