Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje…


Są sprawy, które nie wymagają żadnego przypominania. I tak na przykład, o pojawiającym się apetycie na „małe co nieco” nie musi informować ani afisz na słupie ani napis na parkanie.

Jednak już inne sprawy, znane od tysiącleci i pozornie wszystkim wiadome, wymagają ciągłego powtarzania. Przekonują o tym sentencje wyryte na frontonach kościołów, bram grodów, portalach ratuszy i pałaców. Należy do nich m.in. przysłowie: „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Znane jest ono ludziom we wszystkich krajach, na wszystkich kontynentach. Świadczy to o tym, że wszędzie znajdują się jego adresaci.

Chęć do podejmowania wspólnych działań tkwi wyraźniej w charakterze jednych narodów, inne zaś są oporne na tego typu przedsięwzięcia.

Polacy zawsze byli indywidualistami. Rzadko zdobywają się na wspólną pracę lub walkę. Najłatwiej przychodzi im to w warunkach szczególnego zagrożenia. W czasie II wojny światowej, niekłamany podziw budziła sprawność i organizacja Polskiego Państwa Podziemnego. Ale już ten sam naród nie potrafił zorganizować odpowiedniej armii, by przeciwstawić się zaborom. Dukaty magnatów wystarczyły wówczas na wystawianie osobistych pułków, lecz nie złożyły się w „złoty skarb” na obronę Polski. Tacy jesteśmy – my Polacy.

Dlatego zrealizowanie w Polsce każdego, nawet najmniejszego przedsięwzięcia wymagającego wielostronnych porozumień, zawsze mnie cieszy. Jestem dumny z tego, że ponad 45 firm wzięło udział w tworzeniu pierwszego numeru „Dostępnego bez recepty”. W czasach recesji, widocznego kryzysu władzy politycznej w Polsce i w czasach braku unormowanej sytuacji na Bliskim Wschodzie, udało się nam stworzyć rzecz niezwykle pozytywną: wydawnictwo, które w równym stopniu służy producentom, lekarzom, farmaceutom, jak i samym konsumentom.

Zespół redakcyjny zrobi wszystko, by nie zawieść żadnej z zainteresowanych stron. Bo jest nam to wszystkim potrzebne. Również po to, aby wreszcie przełamać negatywne mity narodowe i udowodnić, że wszechogarniająca nasz kraj inercja nie musi być obowiązującą normą.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH