Uwaga na prostownice do włosów

Serwis BBC news podał informacje, że aż 9 proc. dzieci przyjętych do szpitala w Belfaście z powodu poparzeń trafiło tam na skutek kontaktu z prostownicą do włosów.

W latach 2009-2010 do szpitala Royal Belfast Hospital for Sick Children przyjęto siedemnaścioro dzieci z poparzeniami spowodowanymi przez prostownice. Oparzenia prostownicą stanowiły aż 9 proc. wszystkich oparzeń związanych z przyjęciem do szpitala. Przyjęte dzieci miały od trzech miesięcy od dziewięciu lat – przeciętnie osiemnaście miesięcy.

Należy pamiętać, że rozgrzana do ponad 200 stopni Celsjusza prostownica do włosów wymaga od użytkowniczki wielkiej ostrożności. Nawet przy wyłączonym urządzeniu ciepło utrzymuje się bowiem do 40 minut, dlatego tak ważne jest by trzymać to urządzenie z dala od małego dziecka.

Należy także pamiętać, że poważne oparzenia u dzieci powstają bardzo łatwo, ponieważ ich skóra może być nawet 15 razy cieńsza od skóry dorosłego. Najczęściej oparzone bywają ręce, ale zdarzają się także poparzone głowy, ramiona czy stopy – na przykład przy nadepnięciu czy upadku na gorącą powierzchnię. Nawet w stosunkowo niegroźnych przypadkach mogą pozostać blizny na całe życie.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH