Szpitale na kroplówce

W ciągu trzech lat na zapewnienie funkcjonowania i płynności finansowej najważniejszych szpitali rząd przeznaczy 750 mln zł. Z tej kwoty 150 mln zł w tym roku trafi do ośmiu placówek.

Premier poinformował, że nie będzie oddłużenia szpitali. “Nie ma w tej chwili możliwości jakiegoś radykalnego podniesienia sum przeznaczanych na służbę zdrowia. Przypominam, że w ciągu trzylecia 2007-2009 ta suma została podniesiona o dodatkowych 20 mld zł. To granica możliwości finansowych państwa” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Swój wybór ośmiu szpitali, które otrzymają pomoc w tym roku, minister zdrowia Zbigniew Religa tłumaczy tym, ze są to placówki, które świadczą szeroki wachlarz usług specjalistycznych, ale także prowadzą dydaktykę i działalność naukową.

Nie zostaną przejęte przez państwo wszystkie zobowiązania a jedynie ich część. Z resztą szpitale będą musiały same sobie poradzić.

  • Tak jak to robi wiele bardzo dobrze funkcjonujących, nie zadłużonych i świetnie leczących placówek – podkreśla minister zdrowia

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH