Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Studia za granicą

Studia za granicą


Zagraniczne studia to wyzwanie dla każdego młodego człowieka – dzięki nim może poszerzyć swoje horyzonty i mieć lepszy start w życie zawodowe. Taki sukces opiera się jednak na ciężkiej pracy już we wczesnym okresie nauki.

Gdy jesteśmy pewni, że chcemy studiować za granicą, warto pomyśleć nad wyborem klasy z programem międzynarodowej matury. Jej zdanie otwiera drzwi na wszystkie uczelnie świata.

Przy rekrutacji na studia brana jest pod uwagę – poza ocenami i świadectwem maturalnym – inna działalność związana z tematem kursu, np. wolontariat, udział w olimpiadach lub konkursach. Takie doświadczenia zwiększają atrakcyjność kandydata.

Rekrutacja
Proces rekrutacyjny rozpoczyna się od złożenia aplikacji i opłacenia wpisowego. Przy składaniu aplikacji należy potwierdzić znajomość języka – bez certyfikatu językowego można zapomnieć o studiowaniu w innym państwie.
Bardzo często wymagane jest też złożenie do ambasady danego kraju wniosku o wstępne przyjęcie na studia. Wniosek wraz z certyfikatem zostaje przesłany do uczelni, która na kolejnym etapie będzie kontaktowała się bezpośrednio z kandydatem. Niektóre uniwersytety zapraszają aplikantów na rozmowy kwalifikacyjne.

Studia
Zagraniczne studia nierzadko są bardzo kosztowne, jednak istnieje wiele możliwości uzyskania stypendiów lub dofinansowania rządowego. Pozostaje także problem zakwaterowania i kosztów życia codziennego. W wielu przypadkach przez pierwszy rok studiów studenci mogą mieszkać w akademiku. Następne lata edukacji wymagają jednak znalezienia innego lokum. Koszty życia codziennego – w porównaniu z polskimi – są wyższe, dlatego wielu studentów podejmuje pracę.

Życie w obcym kraju
Istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o studiach za granicą jest nasz charakter. Nauka i życie poza granicami Polski wymagają samodzielności i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. By żyć w obcym kraju, wśród obcych ludzi, trzeba wykazać się dużą determinacją i odwagą. Każdy dzień to nowe wyzwanie.
Przed podjęciem decyzji o studiach zagranicznych należy dobrze się zastanowić. Taki wybór niesie wiele konsekwencji, ale daje też satysfakcję i poczucie spełnienia. Wyjazd za granicę to nowe możliwości rozwoju, a także lepsze perspektywy na przyszłość. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Wybór nie jest łatwy.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH