Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Stop dopalaczom

W sejmie przegłosowano projekt ustawy uniemożliwiającej produkcję dopalaczy i handel nimi.

Projekt ustawy przewiduje zakaz wytwarzania jakichkolwiek substancji (niezależnie od ich stanu fizycznego i źródła pochodzenia, w tym roślin, grzybów oraz ich części) lub produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe i obrotu nimi na terenie Polski.

W razie uzasadnionego podejrzenia, że produkt stwarza jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia konsumenta, inspektorzy sanitarni będą mogli wstrzymać jego sprzedaż, a nawet zamknąć sklepy, w których jest dostępny. Przepisy te będą dotyczyły artykułów, które nie są objęte innymi aktami prawnymi. Doprecyzowanie przepisów ma na celu uniemożliwienie wystąpienia sytuacji, gdy inspektorzy wycofywaliby z obrotu np. alkohol lub wyroby tytoniowe, których zasady sprzedaży określone są w odrębnych aktach prawnych.

Złamanie zakazu produkcji i wprowadzania do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, będzie zagrożone karą finansową od 20 tys. zł do nawet 1 mln zł.

Wejście w życie ustawy planuje się na początek listopada. (mp) (wp.pl)

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH