Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Sposób na łapówki?

Zasady postępowania wobec nieetycznych lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli firm farmaceutycznych opracuje specjalny zespół ds. przeciwdziałania korupcji, powołany przez ministra zdrowia.

“Korupcja w ochronie zdrowia jest niewątpliwie jednym z większych problemów istniejących w polskiej rzeczywistości” – napisał minister zdrowia Zbigniew Religa w specjalnym oświadczeniu w tej sprawie, zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

“Praktycznie codziennie media donoszą o kolejnych przypadkach podejrzeń o zachowania korupcyjne wśród lekarzy czy innych środowisk działających w ochronie zdrowia, powodując tym samym niezadowolenie społeczeństwa i przyczynianie się do stałego utrwalania się świadomości, co do istnienia wysokiego poziomu korupcji, szczególnie w środowisku lekarskim” – pisze minister.

Zespół ma przeciwdziałać korupcji w służbie zdrowia w różnym zakresie. Jak powiedział Trzciński, chodzi np. o wyeliminowanie zachowań korupcyjnych między lekarzami, firmami farmaceutycznymi, aptekarzami, urzędnikami państwowymi.

36 proc. badanych w 2001 roku przez CBOS respondentów przyznało się, że albo oni sami, albo ktoś z ich rodziny, wręczyli łapówkę pracownikowi służby zdrowia. W 70 proc. przypadków były to pieniądze. Średnia wartość gratyfikacji dla pracowników służby zdrowia to 500 zł. W 47 proc. przypadków do jej wręczenia doszło przed podjęciem terapii.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH