Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Recepta premiera

Zwiększenie nadzoru nad Narodowym Funduszem Zdrowia oraz kontynuowanie dialogu społecznego ze środowiskami medycznymi należą według premiera Jarosława Kaczyńskiego do najważniejszych zadań ministerstwa zdrowia.

NFZ zmienia swój statut i obecnie szefa Funduszu będzie można powołać – jak stwierdził Jarosław Kaczyński “na zasadzie arbitralnej decyzji premiera, w konsultacji z ministrem zdrowia”. “Nadzór ministra nad NFZ zwiększa się i stąd większa odpowiedzialność ministra za to co się dzieje jeśli chodzi o zakupy leków” – uważa premier.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, przy zakupach leków potrzebna jest “wielka uwaga”, m.in. ze względu na “naciski lobbystyczne”.

Ważnym zadaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi jest także kontynuowanie dialogu społecznego ze środowiskiem medycznym. “Bez dobrze przeprowadzonego dialogu społecznego nie jesteśmy w stanie uporządkować i ustabilizować sytuacji w służbie zdrowia” – twierdzi Jarosław Kaczyński.

Zdaniem szefa rządu lekarze stawiają dość wygórowane żądania i chcą “zaczynać od dwóch przeciętnych płac”. Jednak – zaznacza premier – aktualnie na to środków nie ma.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH