Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Manifestacja pod Sejmem przeciwko ograniczeniu dostępności do produktów zielarsko-medycznych


19 maja (środa) odbędzie się protest branży zielarsko-medycznej przeciwko niekorzystnym przepisom wprowadzonym w tym obszarze przez Ministerstwo Zdrowia.
Demonstracja, w której weźmie udział ok. 300 przedstawicieli branży zielarsko-medycznej – producentów, dystrybutorów oraz pracowników i właścicieli sklepów zielarsko-medycznych, odbędzie się pod budynkiem Sejmu oraz Ministerstwem Zdrowia.

Pomimo jednolitego stanowiska posłów ze wszystkich partii politycznych MZ forsuje niekorzystne dla pacjentów i całej branży rozwiązania systemowe. Rozporządzenie wydane przez MZ wprowadza reglamentację rynku, jest niekorzystne dla pacjentów, zmusza ich do szukania prostych naturalnych preparatów wyłącznie w aptekach, a nie w miejscach położonych blisko ich domów, do których byli przyzwyczajeni, co wpłynie na podniesienie cen naturalnych i tradycyjnych produktów leczniczych oraz zmniejszenie ich dostępności dla zwykłych Polaków. Rozporządzenie może doprowadzić także do likwidacji wielu podmiotów gospodarczych, nie tylko sklepów, ale także plantatorów i producentów w branży. Szczegółowe informacje znajdują się w dołączonym pliku.
Plan godzinowy manifestacji:
11.00 – Kościół Św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży – Msza Święta w intencji polskiego zielarstwa
12.00 – przemarsz z pl. Trzech Krzyży ul. Wiejską pod Sejm RP
12.30 – rozpoczęcie protestu przed Sejmem, wystąpienia przedstawicieli branży, producentów, wręczenie petycji Marszałkowi Sejmu i przedstawicielom parlamentu
13.30 – przejazd pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej
14.00 – 16.30 protest przed Ministerstwem Zdrowia oraz ewentualne spotkanie z przedstawicielami MZ i wręczenie im postulatów (o ile MZ wyrazi taką gotowość, Pani Minister Ewa Kopacz została poinformowana o proteście)

DLA MEDIÓW: O 12.30 pod budynkiem Sejmu będzie również możliwość nagrania wypowiedzi władz branży i osób protestujących

Osoby do kontaktu z mediami:

  • Piotr Duda, Prezes Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej tel. 500 141 911
  • lek. med. Krzysztof Błecha – konsultant medyczny PIZMiD, tel. 503 128 950
  • mgr tech. farm. Urszula Jarosz – farmaceutka, PIZMiD, tel. 601 852 072
  • Ryszard Zaremba, PIZMiD (koordynator marszu), tel. 609 195 938
  • Dagmara Szelest – prowadzi sklep zielarsko-medyczny w Warszawie, tel. 604 754 192
  • Nina Iwanicka – zmuszona była zamknąć sklep zielarsko-medyczny w hali Banacha z powodu wprowadzenia niekorzystnych przepisów, tel. 602 559 512

Dodatkowe informacje w załączniku.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH