Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Lista z wirusem

Opublikowano listę sklepów, do których trafiło indycze mięso podejrzane o skażenie wirusem ptasiej grypy H5N1. Najwięcej takiego mięsa pojawiło się w powiatach: olsztyńskim i Lidzbark Warmiński, mniej w powiecie braniewskim i elbląskim.

W powiecie olsztyńskim mięso indycze podejrzane o skażenie wirusem ptasiej grypy trafiło najpierw do hurtowni “Oldrob”.

W sklepach powiatu olsztyńskiego pojawiło się najwięcej żołądków indyczych, były one sprzedawane w sklepach przy ul. Profesorskiej, Dworcowej i Grota, a także w hali “Zatorzanka” w Olsztynie oraz przy Placu Wolności w Biskupcu i na Osiedlu Słonecznym w Barczewie.

Skażone mięso indycze trafiło do sklepu przy ul. Rataja w Olsztynie.

W powiecie Lidzbark Warmiński podroby i mięso indyków z ferm pod Płockiem sprzedawano w pięciu sklepach w Ornecie, które mieszczą się przy Placu Wolności i ul. 1-go Maja.

W powiecie braniewskim podroby z indyków najprawdopodobniej zakażonych wirusem H5N1 sprzedawano w sklepie w Wilczętach, a w powiecie elbląskim – w Łępinie.

W komunikacie opublikowanym przez olsztyński Sanepid czytamy, że służby sanitarno-epidemiologiczne skontrolowały wszystkie podmioty dystrybuujące mięso podejrzane o skażenie. Zaznaczono, że skażonego mięsa nie ma w obrocie od 1 grudnia od godz. 12.

Mięso indycze podejrzane o skażenie najwcześniej, bo już 24 listopada, dostarczane było do sklepów w powiatach elbląskim i braniewskim, a w pozostałych 28 i 29 listopada.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH