Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Kobiety w czerwieni

W ostatnich latach problem chorób układu krążenia wśród kobiet jest coraz częściej poruszany przez międzynarodowe środowiska kardiologiczne (m.in. przez American Heart Association i European Society of Cardiology).

Co stanowi główną przyczynę zgonów wśród kobiet? Na tak postawione pytanie, wielu ludzi odpowiada: rak piersi lub rak szyjki macicy. Tymczasem głównym zabójcą kobiet są choroby układu krążenia, odpowiadające za ok. 55% zgonów. Niestety, świadomość tego faktu jest w społeczeństwie bardzo niska.

Prowadzi to do poważnych konsekwencji: kobiety w mniejszym stopniu niż mężczyźni zwracają uwagę na dolegliwości ze strony serca, dłużej też (w porównaniu do mężczyzn) oczekują na wykonanie badań diagnostycznych. W rezultacie, śmiertelność na tle chorób układu krążenia wśród kobiet jest bardzo wysoka.

Akcja Kobiety w Czerwieni inspirowana jest przez program Women in Red.Ma ona na celu podnoszenie poziomu wiedzy na temat problemów zdrowotnych wśród kobiet.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH