Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Dlaczego dziecko jest niespokojne?

Dlaczego dziecko jest niespokojne?


Stany niepokoju – pobudzenie, zmienność nastrojów, skłonność do płaczu, zaburzenia snu – występują u niemowląt i małych dzieci dość często. Mogą przebiegać zarówno z gorączką, jak i bez gorączki.

Zdarza się, że malec jest niespokojny z powodu infekcji, ząbkowania, szczepień ochronnych, kolek niemowlęcych. W takich sytuacjach można pomóc dziecku stosując Viburcol N, złożony lek homeopatyczny, istniejący w najdogodniejszej dla dziecka postaci czopków. Lek można podać dziecku już od 1. doby życia.

Maluszek jest przeziębiony?
Choroby u dzieci mają często odmienny przebieg niż u dorosłych i manifestują się innymi objawami. Wynika to z niedojrzałości układu odpornościowego maluszków. Zdarza się, że małe dzieci chorują nawet 8-12 razy w roku, a infekcji często towarzyszy gorączka i związany z nią niepokój. Dziecko czuje się nieswojo i trudno mu dogodzić. W takiej sytuacji bliski kontakt z rodzicami jest dużo bardziej potrzebny. Daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga ukoić cierpienia. W przypadku infekcji zastosujmy Viburcol N. Działa on przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, redukując objawy infekcji. Lek szybko poprawia samopoczucie dziecka.

Rośnie ząbek…
Maluszek nadmiernie się ślini, wszystko bierze do buzi i masuje sobie dziąsełka, płacze, trudno go ukoić, pojawia się podwyższona temperatura, biegunka (nie zawsze) – to oznaki ząbkowania. Niespokojnemu, gorączkującemu dziecku, które ma kłopoty z zasypianiem, podajmy Viburcol N. Lek zawiera składniki łagodzące dolegliwości związane z ząbkowaniem.

Ach, to szczepienie!
Każdy maluszek jest przyzwyczajony do codziennych rytuałów i bardzo ich potrzebuje. Przed szczepieniami ochronnymi czy wizytą kontrolną u lekarza dziecko wyczuwa, iż tym razem rytm dnia ulega zmianie – podenerwowanie i pośpiech rodziców udzielają się maluchowi. Po szczepieniu dziecko zazwyczaj gorzej się czuje, czasami gorączkuje, nie może zasnąć. Pociecha łatwiej zniesie szczepienia, gdy godzinę przed wizytą w poradni podamy jej Viburcol N, a stosując lek 3-4 godziny po szczepieniu złagodzimy niepokój i ewentualną reakcję poszczepienną (miejscowy stan zapalny, gorączkę).

Boli brzuszek…
Krzyk jest dla niemowlaka pierwszą możliwością kontaktu z otoczeniem. Zwykle dziecko uspokaja się w momencie zaspokojenia jego potrzeb – gdy zostanie nakarmione, przewinięte, przytulone. Jeśli maluszek krzyczy przy posiłkach, może to oznaczać występowanie zaburzeń ze strony układu trawiennego. Podczas jedzenia, a także w trakcie picia z butelki niemowlęta połykają trochę powietrza. W trakcie trawienia zaś dochodzi do naturalnego wytwarzania gazów. Gdy nadmiar gazów gromadzi się w jelitach, pojawiają się wzdęcia. Malec staje się płaczliwy. Wtedy skuteczny jest Viburcol N – działający miorelaksacyjnie na mięśniówkę gładką przewodu pokarmowego, zawierający rumianek wpływający łagodząco na śluzówkę przewodu pokarmowego.

Leczenie przeciwgorączkowe
Obniżając temperaturę w ostrej infekcji przebiegającej z gorączką, zwłaszcza u małych dzieci, należy pamiętać o fizjologicznej roli gorączki w procesie obrony organizmu – niewielkie podwyższenie temperatury jest naturalną reakcją obronną. Kiedy jednak temperatura ciała wzrośnie powyżej 380C, należy włączyć leczenie przeciwgorączkowe. Zwykle u dzieci zalecany jest paracetamol albo ibuprofen. Rozsądną alternatywą terapeutyczną dla tych leków jest preparat Viburcol N. Przeprowadzone badania dowiodły, że skuteczność terapeutyczna paracetamolu i Viburcolu N jest w przypadku ostrych infekcji porównywalna zarówno w zakresie szybkości rozpoczęcia działania, jak i poprawy stanu klinicznego małego pacjenta.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH