Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Co setne dziecko ma zaburzenia autystyczne

Zaburzenia autystyczne występują u mniej więcej co setnego rodzącego się dziecka. Dzieci dotknięte autyzmem mają utrudnione kontakty z innym ludźmi, kłopoty z uczeniem się i emocjami. Miewają obsesyjne zainteresowania i uchodzą za ekscentryków.

Małe autystyczne dzieci często nie odpowiadają uśmiechem na uśmiech, mają opóźnioną lub zaburzoną mowę, nie pokazują palcem, czasem nadmierne skaczą i machają rękami. Nie rozumieją poleceń i bywa, że nie reagują na własne imię.

Autystyczne dziecko będzie w przyszłości autystycznym dorosłym. Taka dorosła osoba może mieć zespół Aspergera, uważany za łagodną formę autyzmu. Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania.

W wielu przypadkach dorośli nie wiedzą o swoim zaburzeniu, bo kiedyś diagnozowano je bardzo rzadko. – Dziadek, w wieku ponad 50 lat dowiaduje się o tym, że ma zespół Aspergera, kiedy jako opiekun jedzie na diagnozę z własnymi wnukami, którzy wykazują dokładnie te same symptomy co i on – tłumaczy IAR profesor Małgorzata Sekułowicz z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Zdaniem specjalistów w leczeniu autyzmu kluczowa jest jak najwcześniejsza diagnoza oraz intensywna terapia.

(Źródło: zdrowie.dziennik.pl)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH