Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Informacja dla pacjentów i klientów aptek

W związku z decyzjami i wprowadzeniem przez Śląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ujednoliconej numeracji recept lekarskich i jednolitego wzoru druku recepty, od dnia 1 września 2010 r. nie będą realizowane jako refundowane recepty żółte, czyli tzw. kupony RUM z woj. śląskiego.

Ze względu na powyższe, recepty, które miałyby być realizowane po dniu 31.08.2010 r., powinny być wystawiane na drukach recept oznaczonych symbolem „Rp.” (tzw. białych) i zgodnych z rozporządzeniem w sprawie recept lekarskich. Ponadto na tych samych drukach powinny być wystawiane recepty dla pacjentów z krajów UE lub ubezpieczonych w innych niż Śląski OW NFZ oraz pacjentów nieposiadających przy sobie elektronicznej karty ubezpieczenia zdrowotnego, wydanej przez Śląski OW NFZ.
Recepty, które nie będą spełniały wymagań stawianych receptom refundowanym, będą mogły być zrealizowane wyłącznie jako pełnopłatne.

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Stanisław Piechula

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH