Flexagen™ laureatem Nagrody Profesorów Farmacji

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzie Profesorów Farmacji

Flexagen™

Flexagen™ jest suplementem diety, który uzupełnienia codzienną dietę o kolagen. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu (chrząstkę stawową, ścięgna, kości) oraz naturalną syntezę kolagenu. W przypadku nasilonej jego utraty zmniejsza się elastyczność i sprężystość tkanki łącznej, wytrzymałość chrząstki na tarcie oraz obniża się odporność narządu ruchu na duże obciążenia mechaniczne. W skład preparatu Flexagen™ wchodzi innowacyjna kompozycja dwóch form kolagenu – natywnej typu II i hydrolizatu kolagenu. Są one wzbogacone w kompleks witamin C i B6, a także wapń fosfor (Calci-K™, Albion®), magnez, mangan i miedź (Albion®). Warto wspomnieć, że mangan i miedź są naturalnymi przeciwutleniaczami, które chronią komórki i tkanki przed działaniem wolnych rodników. Jednocześnie pozytywnie wpływają na funkcjonowanie i budowę tkanki łącznej, która również buduje chrząstki stawowe. Zarówno mangan, jak i miedź występują w preparacie Flexagen™ w postaci chelatów aminokwasowych Albion®, co gwarantuje wysoką przyswajalność oraz bezpieczeństwo stosowania.

Spośród suplementów diety zgłoszonych do 10. edycji konkursu oceniający eksperci wybrali dziewięć i przyznali im Nagrodę Profesorów Farmacji. Wyróżnione zostały następujące preparaty (przedstawiane w kolejności alfabetycznej):
Arthroblock®
Colosan Ex®
Flexagen™
LenVitol
Ligunin®
Liverol
Marsjanki Kosmożelki
MenoPrim
Platinum Omega-3 fish

Test Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT

Wypełnij nasz test i dowiedz się czy masz problem z piciem alkoholu

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH