Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Chipsy do tornistra

“Gazeta Olsztyńska” zapytała uczniów jednej z olsztyńskich podstawówek, co najczęściej i najchętniej kupują w sklepikach szkolnych. Chipsy, colę, pączki i batony – odpowiedzieli uczniowie.

Dietetycy z Olsztyna szacują, że problem z nadwagą ma co szóste dziecko. “Blisko 18 proc. dzieci w wieku do 18 lat waży zbyt dużo” – mówi dr Katarzyna Przybyłowicz z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. “Dzieci mają za mało ruchu, jedzą nieregularnie, jedzą za mało owoców i jogurtów, za dużo słodyczy. Do tego zbyt dużo czasu spędzają przed telewizorem i komputerem. Rodzice nie uczą ich jak powinny się prawidłowo odżywiać i jaki tryb życia prowadzić” – dodaje.

Według dziennika edukacją dzieci i ich rodziców powinna się zająć przede wszystkim szkoła. A z tym jest kiepsko. “Nie mamy żadnego specjalnego programu zapobiegającego otyłości u dzieci czy o zdrowym żywieniu, który moglibyśmy prowadzić we wszystkich naszych szkołach. Każda z nich robi to we własnym zakresie” – przyznaje wiceprezydent Olsztyna odpowiedzialny za oświatę Zbigniew Karpowicz.

Problem otyłości wśród dzieci dostrzegają także lekarze. Poliklinika MSWiA w Olsztynie rozpoczęła we wrześniu terapię odchudzającą dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. “Uczymy dzieci nie tylko ćwiczeń i ruchu. Mają też zajęcia z psychologiem i dietetykiem. Uczą się jak jeść, by w przyszłości nie mieć problemów ze zdrowiem. Edukujemy też ich rodziców” – mówi “Gazecie Olsztyńskiej” kierownik pracowni usprawniania leczniczego polikliniki dr Jadwiga Bubińska.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH