Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Skuteczna diagnostyka sposobem na alergię

Jak zawiadamia Światowa Organizacja Zdrowia, alergia znajduje się na 3 miejscu najczęściej występujących chorób na świecie – zapada na nią 10-30 % populacji. Na problem szczególne narażone są wrażliwe organizmy dzieci.

Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają jeszcze skuteczniej i precyzyjniej wykryć przyczynę uczulenia.

Niezależnie, czy źródłem alergii są czynniki środowiskowe, niewłaściwa dieta czy też ma ona podłoże genetyczne – objawy choroby są szczególne uciążliwe dla dzieci. Przyczynę alergii można zdiagnozować przy pomocy nowoczesnej metody badań PolyCheck, która pozwala na wykonanie oznaczeń aż 20 alergenów z jednej próbki.

Występowanie alergii jest związane z nadwrażliwością układu odpornościowego. Organizm traktuje wtedy nieszkodliwe substancje, takie jak pyłki roślin, kurz czy składniki pokarmowe organizm jak zagrażające mu drobnoustroje. Przeciw „wrogim” substancjom wytwarzane są specyficzne przeciwciała – immunoglobiny E (IgE). Ich wysoki poziom świadczy o wystąpieniu reakcji alergicznej. Po związaniu IgE z antygenem następuje wzmożona produkcja mediatorów stanu zapalnego, w tym histaminy. Efektem są najrozmaitsze objawy uczulenia: katar, kaszel, zapalenia spojówek czy wysypka.

Wykrycie we krwi pacjenta specyficznych IgE , czyli krążących we krwi alergików przeciwciał, wymaga wyspecjalizowanych metod laboratoryjnych. Najnowszy system PolyCheck opracowany w ramach panelu pediatrycznego to rozwiązanie stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Pozwala na oznaczenie 20 specyficznych IgE z jednej próbki w cenie odpowiadającej 4 lub 5 oznaczeniom wykonywanym innymi metodami. Panel pediatryczny umożliwienie zbadanie dziecka w kierunku alergii na mleko, przy jednoczesnym sprawdzeniu alergenów innych produktów spożywczych, pyłków, roztoczy i sierści zwierząt.
– Badanie diagnostyczne opiera się na 20 wyselekcjonowanych alergenach najczęściej uczulających dzieci. Metoda jest szczególnie polecana pacjentom poniżej 3 roku życia, u których przeprowadza się wyłączenie testy z krwi. Poza tym bezwzględne bezpieczeństwo to priorytet w badaniach dzieci, a metoda PolyCheck nie naraża na ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Jej dodatkową zaletą jest komfort badania, pozwalający uniknąć nieprzyjemności towarzyszących testom skórnym takim jak: zaczerwienienia miejsc nakłucia, swędzenie czy gorączka – mówi Michał Meller z Sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA.

System PolyCheck stosowany jest z powodzeniem w wielu laboratoriach diagnostycznych na całym świecie. Oprócz panelu pediatrycznego dostępne są także: pokarmowy i oddechowy. Komputerowa analiza i przetwarzanie danych pozwalają na otrzymanie precyzyjnych wyników już po 2-4 dniach od wykonania badania.

Nieleczona alergia może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jej wykrycie już we wczesnym etapie życia pozwoli uniknąć dzieciom nieprzyjemności związanym z objawami chorobowymi. Nowoczesne metody badań szybko i precyzyjnie określą przyczynę dolegliwości i umożliwią jej zwalczenie. Więcej informacji na stronie: www.diag.pl

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH