Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Diabetyk na urlopie


Diabetyk, mimo swojej choroby, może korzystać z dobrodziejstw wolnego czasu tak samo, jak inni. Dzięki współcześnie dostępnym lekom i urządzeniom może robić w czasie urlopu to, co chce. Ponieważ jednak wygrana z chorobą polega na dyscyplinie i samoświadomości, jest to możliwe dzięki przestrzeganiu reguł. Pozwolą one utrzymać w normie poziom glukozy i nie dopuścić do powikłań.

Przed wyjazdem
Przede wszystkim odwiedź lekarza. Powiedz mu, co i gdzie zamierzasz robić w czasie urlopu. Dowiesz się, w jakim stopniu masz zmienić swoje codzienne obyczaje, aby nie dopuścić do niewyrównania cukrzycy i co robić, gdyby jednak do tego doszło.

Co do walizki?

  • Aby być bezpiecznym na wakacjach, powinieneś zabrać:
  • zapas insuliny lub leków, również tych, które stosujesz w związku z innymi schorzeniami
  • wszystkie urządzenia, których używasz na co dzień lub mogą się okazać potrzebne: wstrzykiwacz, glukometr, nakłuwacz, zestaw z glukagonem, paski testowe
  • dokumenty: książeczkę zdrowia, a jeśli jedziesz za granicę – polisę ubezpieczeniową
  • cukier w kostkach
  • zapasowe recepty.

W podróży
Jeśli prowadzisz samochód, przed wyjazdem zmierz poziom cukru. W drodze zrób przerwę, odpocznij, zjedz kanapkę.
W samolocie miej przy sobie kostki cukru. Możesz jednak w każdej chwili poprosić o podanie np. soku, a jeżeli uprzedzisz stewardesę po wejściu na pokład, dostaniesz posiłek o tej porze, o której powinnaś go zjeść.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH