Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Sposób na walkę z malarią

Malaria należy do jednej z trzech (oprócz AIDS i gruźlicy) najważniejszych chorób zakaźnych na świecie.

W Polsce rejestruje się rocznie około 50 przypadków zachorowań na malarię. w Afryce co niespełna minutę z powodu tej choroby umiera dziecko.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali nowe sposoby modyfikacji genetycznej komarów. Badacze uważają, że zmieniony fragment DNA może skutecznie rozprzestrzeniać się w populacji komarów hodowlanych. Dzięki temu można by zahamować zdolność komarów do przenoszenia malarii, tym bardziej, że zmieniony fragment dziedziczą następne pokolenia komarów. (naukawpolsce.pl, nature.com)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH