Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Symptomatyczne łysienie

Problem łysienia androgenowego dotyka połowy mężczyzn w różnym wieku. Zwykle pojawia się u osób w średnim wieku, ale może dotyczyć także bardzo młodych mężczyzn, nawet 16-letnich.

Francuscy naukowcy odkryli, że panowie, którzy zaczęli łysieć około 20. roku życia są dwukrotnie bardziej narażeni na wystąpienie raka gruczołu krokowego. Co ciekawe, takie ryzyko nie występowało w przypadku, gdy mężczyźni zaczynali tracić włosy w wieku około 30-40 lat. Według badań, typ łysienia w okolicy czołowo-skroniowej oraz na czubku głowy ma związek z wysokim poziomem dihydrotestosteronu w organizmie mężczyzny. Androgen ten z kolei działa pobudzająco na rozwój raka prostaty. Pomocne w tym przypadku może być podawanie leku pomagającego zapobiegać wypadaniu włosów, który jednocześnie obniża wystąpienie raka gruczołu krokowego.

Badania wciąż trwają. Jeśli potwierdzą wstępne obserwacje, zwiększy się skuteczność wczesnej diagnostyki tego nowotworu, a także możliwe będzie podjęcie skutecznych działań profilaktycznych u osób zagrożonych wystąpieniem raka prostaty. (mp) (www.pap.pl, Annals of Oncology)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH