Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Krzem – pierwiastek życia

Krzem to pierwiastek o symbolu Si. Mówi się, że to „pierwiastek życia”. Krzem jest jednym z podstawowych składników biosfery, a jednocześnie jest niemalże niedostępnym pierwiastkiem dla organizmu człowieka.

Pierwiastek ten możemy znaleźć w wielu roślinach. Występuje m.in. w skrzypie polnym, dziewannie, kozieradce, pokrzywie oraz pędach bambusa, które zawierają najwyższą jego zawartość.

Krzem – niezbędny budulec

Krzem w organizmie pełni nieocenioną rolę, wpływa na wiele życiowych funkcji. Jest przede wszystkim niezbędnym składnikiem budulcowym tkanki łącznej, z której zbudowane są ściany naczyń krwionośnych, skóra, ścięgna, błony śluzowe, zastawki serca oraz układ kostno-stawowy. Krzem ma również udział w budowie ścian komórkowych.

Konieczna suplementacja

Do zalecanych sposobów uzupełniania krzemu w organizmie należy suplementacja. Produkty bazujące na krzemionce pozyskiwanej z pędów bambusa zapewniają wysoką przyswajalność tego cennego składnika, a tym samym gwarantują efektywność suplementacji.

informacja prasowa: Beauty PR & Advertising Agency

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH